B. Obamos teta JAV gyvena nelegaliai

Publikuota: 2008 m. lapkričio 7 d. penktadienis

Sodo namelis
Barako Obamos teta ketverius metus šalyje gyvena nelegaliai, praneša dienraštis „NY Times“.
Teigiama, jog 56 metų moteris, Zeituni Onyango turėjo palikti šalį ir grįžti į Keniją prieš ketverius metus, kuomet Imigracijos departamentas atmetė jos prieglobsčio prašymą. Tačiau šiuo metu ji vis dar gyvena Bostone, valstybės jai suteiktame būste.

Z. Onyango atsisakymas išvykti iš šalies laikomas administraciniu nusižengimu, t.y. tokie atvejai nėra nagrinėjami kriminalinių teismų sistemoje. Manoma, kad JAV šiuo metu gyvena apie 10 mln. tokių imigrantų.

Neaišku, dėl kokių priežasčių buvo atmestas moters prieglobsčio prašymas ir kaip jai pavyko gauti valstybinį būstą.

Istorija į viešumą iškilo prieš pat rinkimus ir susilaukė didelio įstatymų leidėjų susidomėjimo, tačiau nesiimama spėlioti, ar kas nors iš G. W. Busho ar J. McCaino aplinkos susijęs su jos paviešinimu.

Obama, duodamas interviu CBS televizijos kanalui, teigė, jog jis su savo teta neturėjo galimybės susisiekti ir aptarti susiklosčiusią padėtį.

„Jeigu ji pažeidė Jungtinių Amerikos Valstijų įstatymus, ji privalės jiems paklusti ir savanoriškai palikti šalį“, – teigė jis.

56 metų Onyango priklauso gausiai B. Obamos tėvo šeimai. Didžioji dalis šios šeimos narių, susietų kraujo ryšiais, užaugo nepažinodami vieni kitų.

Obama užaugo kartu su mama ir seneliais Havajuose. Pirmą kartą su savo biologinio tėvo giminaičiais jis susitiko prieš 20 metų, kai lankėsi Afrikos šalyse. Savo kelionių memuaruose jis kelis kartus paminėjo Onyango kaip „tetą Zeituni“ ir pridėjo, jog ji buvo labai „išdidi moteris“.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Superkompiuteriai daro atradimus, kurių negali mokslininkai

Praeitų metų gegužę superkompiuteris iš San Jose, Kalifornijoje, per porą valandų perskaitė 100 000 tyrimų. skaityti »

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. skaityti »

Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį? skaityti »

Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis. skaityti »

Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. skaityti »

Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti. skaityti »

Pristatyta pirmoji pasaulyje prisilietimus fiksuojanti krepšinio aikštelė

Įmonių grupė „Nike“ pristatė pirmąją pasaulyje lietimams jautrią LED krepšinio aikštelę. skaityti »

Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. skaityti »

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio nebus skaityti »

KTU savaitgalį virto tiesioginės transliacijos iš Mėnulio studija

KTU dėstytojai Kęstutis Valinčius ir Mindaugas Jančiukas 2014 rugpjūčio 9-10 naktimis universiteto sieną pavertė tiesioginės transliacijos iš Mėnulio ekranu. skaityti »