Baltieji rūmai keičia formalų aprangos kodą

Publikuota: 2009 m. vasario 3 d. antradienis

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama)
JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama)
Sostinė sunerimo kai per pirmąją savo darbo dieną prezidentas Barackas Obama buvo nufotografuotas Ovaliniame kabinete be švarko. Tačiau tam yra logiškas paaiškinimas: ponas Obama labai nemėgsta šalčio, todėl išjungė termostatą.

„Jis iš Havajų, suprantate?“,– sako prezidento Obamos vyriausias patarėjas Davidas Axelrodas, kuris yra įsikūręs mažame, bet strategiškai patogiame kabinete šalia viršininko. „Jam patinka šiluma, jo kabinete taip šilta, kad galima auginti orchidėjas“.

Prezidentas Obama pažadėjo atnešti permainų į Vašingtoną, taip jis ir padarė – ne tik iš esmės, bet ir prezidentiniame stiliuje.

Nors jo prezidentavimas skaičiuojamas savaitėmis, kai kurie Obamos darbo įpročiai jau darosi aiškūs. Ovaliniame kabinete jis pasirodo prieš 9 valandas ryto, dvejomis valandomis vėliau negu jo ankstyvumu garsėjantis pirmtakas. Obama mankštinasi rytais, o Bushas ištrūkdavo pasimankštinti vidurdienį.

Prieš pradėdamas darbą jis perskaito keletą laikraščių, papusryčiauja su šeima ir padeda paruošti dukras mokyklai.

„Nors jis rimtai žiūri į jo laukiančius iššūkius, niekada nemačiau jo laimingesnio“, – sako Axelrodas. „Galimybė būti po vienu stogu su savo vaikais ir matyti dukras kada tik užsinori, atsibusti su jomis, pusryčiauti ir vakarieniauti su jomis – taidaro jį laimingu žmogumi.“

Vakariniame sparne prezidentas Obama dar šiek tiek klaidžioja. Kai George’as W. Bushas norėdavo pamatyti savo komandos narį, jis pasikviesdavo jį į Ovalinį kabinetą. Tačiau Obama pats klajoja salėmis ir neskuba kvietinėti visų pas save. Praėjusią savaitę jis pasirodė savo spaudos atstovo Roberto Gibbso kabinete, o jis tuo tarpu sėdėjo susikėlęs kojas ant stalo ir pasijuto labai nepatogiai.

„Gibssai, tik įsikūrei, o jau susikėlei kojas ant stalo“, – prisimena prezidento žodžius Gibbsas. Gibbsas suskubo atsistoti, tuo nustebindamas prezidentą, kuris dar nėra įpratęs prie to, kad žmonės atsistoja jam įėjus į kabinetą.

Vadovaujant G. W. Bushui, punktualumas buvo didžiausia dorybė. Susitikimai prasidėdavo anksti – buvęs prezidentas sykį neįsileido į kabinetą valstybės sekretoriaus Colino L. Powello, kuris keletą minučių pavėlavo į susitikimą. Obamos vadovaujamuose Baltuosiuose rūmuose susitikimai prasideda laiku ir dažnai pasibaigia vėlai.

Obamos laikrodis neina taip griežtai, kaip Busho, taip pat nėra griežtos tvarkos ir dėl aprangos standartų. Atėjus pirmajam Obamos vadovavimo savaitgaliui, jo pagalbininkai nežinojo, kaip rengtis. Kai kurie pasirodė Vakariniame sparne su džinsais, kiti su kaklaraiščiais.

Taigi prezidentas išleido neformalų įsakymą dėl „business casual“ aprangos kodo savaitgaliais.

Obama įnešė daugiau laisvumo ir į savo viešus pasirodymus. Antradienį Kapitolijuje jis nustebino įstatymų leidėjus prieidamas prie mikrofonų koridoriuose ir kalbėdamas su reporteriais taip, lyg jis vis dar būtų senatorius.

Kaip Bushas ir kiti prezidentai prieš jį, Obama pradeda darbo dieną slaptos informacijos dėl saugumo grėsmių prieš JAV apžvalga.

Kartais prezidento Obamos instruktažai dėl ekonomikos eina pirmiau. Pasitarimų dalyviai skiriasi priklausomai nuo dienos, sako patarėjai.

Obama taip pat išlaikė ilgalaikę tradiciją kiekvieną savaitę priešpiečiauti su viceprezidentu. Obama priešpiečiams dažniausiai valgo sūrainį, vištieną arba žuvį.

Prezidentas Obama nė kiek nepakeitė Ovalinio kabineto apstatymo.

Kai čia įsikėlė Bushas, jis paprašė savo žmonos Lauros surasti naują kilimą. Kilimas guli čia ir dabar, kaip ir prieš tai buvusių prezidentų portretai, kuriuos išsirinko Bushas – Washingtono ir Lincolno – taip pat ir dekoratyvinių žalių ir baltų lėkščių kolekcija. Pirmą kartą įėjęs į šį kabinetą prezidentas Obama pasakė: „Reikia kažką daryti su šiomis lėkštėmis. Aš tikrai nesu toks vyrukas, kuriam patiktų dekoratyvinės lėkštės“.

 

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »