Baltijoje pagauta prieš 100 metų išnykusi žuvis?

Publikuota: 2009 m. balandžio 16 d. ketvirtadienis

Žuvies prekybininkas
Baltijos jūroje šalia Švedijos pietinėje dalyje esančios Olando salos į žvejo tinklus pateko keista žuvis, kuri, kaip spėjama, gali priklausyti daugiau nei prieš 100 metų Švedijoje paskelbtai išnykusiai rūšiai.

Praėjusią savaitę 78 cm ilgio ir 2,7 kg svorio eršketas įsipainiojo į Baltijoje šalia Olando salos žvejojusio Ulfo Akerlundo tinklą.
„Iš pradžių neturėjau jokio supratimo, kas tai per žuvis, – sakė žvejys profesionalas. Tačiau, panaršęs internetą ir pervertęs kelias knygas jis su draugais nusprendė, kad tai eršketas.
Sugautasis individas buvo aštriašnypis eršketas (Acipenser oxyrhynchus). Manoma, kad šios rūšies žuvys dėl pernelyg intensyvios žvejybos Baltijoje išnyko XX amžiaus pradžioje – beveik prieš 100 metų.

Naujienų agentūros teigimu, žvejo laimikiu labai susidomėjo Švedijos Rūšių informacijos centro Upsaloje specialistai. Ar iš tikro tai Baltijos eršketas, ar tiesiog klaida, paaiškės po išsamių mokslinių tyrimų.

Pasak žuvų specialisto Mikaelio Svenssono iš Švedijos rūšių informacijos centro, pastaraisiais metais šios rūšies eršketus mėginta veisti Lenkijoje, o sugautoji žuvis gali būti kilusi iš šios veisyklos.

„Tai geras ženklas. Būtų puiku, jeigu šios rūšies žuvys vėl gyventų Švedijos vandenyse. Eršketai – labai ypatingos žuvys, nepanašios į jokias kitas, gyvenančias mūsų vandenyse“, – M. Svenssonas sakė TT.

Aštriašnypiai eršketai gali užaugti iki 4,5 metrų ilgio ir sverti 360 kilogramų. Šios žuvys retos Europos vandenyse, tačiau labiau paplitusios prie Šiaurės Amerikos rytinių pakrančių.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »