Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Publikuota: 2012 m. birželio 19 d. antradienis

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. Gauti pirmųjų stebėjimų rezultatai užminė ne vieną naują mįslę. Pavyzdžiui, kodėl objektas virš jūros dugno pakilęs 3-4 metrus, o jo pakraščiai nulinkę kaip grybo kepurė?

Mįslių „Baltijos dugno NSO“ užminė ir daugiau. Kokia 18 metrų skersmens disko centre žiojinčios kiaušinio formos ertmės paskirtis? Kaip paaiškinti tą ertmę juosiančią keistą akmenų struktūrą? Galų gale iš kur ten atsirado tyrėjus sugluminusi tą uolieną dengianti suodžius primenanti medžiaga?

„Iš pradžių manėme, kad tas objektas bus akmuo, tačiau tai yra kažkas kita, – pranešime spaudai tvirtina bendrovės naras Piteris Lindbergas. – „Ocean X Team“ komanda panėrė į Baltijos dugną ir apžiūrėjo ten tūnantį disko formos objektą. Paaiškėjo, kad tai kažkas, ko dar niekada nėra tekę regėti. Atlikus detalesnius apžiūros darbus paaiškėjo, kad objektas primena milžinišką grybą su 18 metrų skersmens kepure, kuri virš dugno pakilusi 3–4 metrus, o jos kraštai nulinkę.“

„Maža to, objekto viršuje radome kiaušinio pavidalo ertmę, kuri primena liuką, – toliau informuoja P. Lindbergas. – Disko formos objekto viršuje aptikta ir daugiau mįslingų apvalių akmeninių darinių, primenančių nedideles gaisravietes. Akmenis dengia suodžius primenanti medžiaga.“

„Per visą savo 20 metų nardymo karjerą – 6 tūkst. panirimų – nesu matęs nieko panašaus, – įspūdžiais dalijasi kitas „Ocean X Team“ naras Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Paprastai akmenys nedega. Tam, ką matėme, nerandu jokio paaiškinimo. Kad būtų aiškiau, pats panėriau apžiūrėti objektą, tačiau išnėriau su dar daugiau klausimų.“

Paskui diską apie 300 metrų besidriekiančią šliūžę, kaip manoma, galėjo palikti dugnu čiuožęs pats mįslingasis objektas, kuris riogso viename iš tos šliūžės galų.

„Iš pradžių manėme, kad tai tebus akmuo, tačiau tai yra kažkas kita, – kartoja P. Lindbergas. – Kadangi šiame regione (Baltijos jūros dugne) vulkaninio aktyvumo nėra, objektas atrodo dar mįslingesnis. Kaip neprofesionalai mes galime tik spėlioti, kaip tokią struktūrą galėjo sutverti gamta. Kad ir kaip ten būtų, tai yra keisčiausias dalykas, su kokiu man yra tekę susidurti kaip profesionaliam narui.“

„Ocean X Team“ narai dabar tyrinėja disko formos objekto fragmentus. Objektas pakartotinai skenuojamas sonaru iš laivo.

Bendrovė “Ocean Explorer“ Baltijos jūros dugną tyrinėja ne vienus metus ir ten ieško nuskendusių laivų ir karinės technikos. 1997 m. švedai Baltijos dugne rado nuskendusį laivą „Jönköping“, kuriame rasta 2,5 tūkst. butelių kompanijos „Heidsieck&Co Monopole“ šampano „Gout Americain“, išpilstyto 1907 m. ir skirto Rusijos imperijos laivynui. Šampanas buvo parduotas po 13 tūkst. JAV dolerių už butelį.

Keistąjį disko formos objektą Botnijos įlankoje tarp Švedijos ir Suomijos švedai rado pernai, birželio 19 d., maždaug 90 metrų gylyje. Šių metų birželio pradžioje „Ocean Explorer“ pradėjo objekto tyrimus.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

SEB apklausa: Baltijos šalių gyventojai keistų įpročius, kad padėtų sumažinti Baltijos jūros taršą

71 proc. Lietuvos, 86 proc. Latvijos ir 86 proc. Estijos gyventojų pasiryžę keisti kasdienius įpročius, kad padėtų sumažinti Baltijos jūros taršą, rodo SEB užsakymu atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa, kurioje buvo apklausta daugiau nei 3 tūkst. Baltijos šalių gyventojų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonai pademonstravo ant dilbio naudojamą klaviatūrą

Japonijos bendrovė NEC sukūrė išmanųjį laikrodį, veikiantį su specialiais papildytosios realybės akiniais, kurie leidžia naudotis klaviatūra tiesiog ant dilbio. Šią klaviatūrą kūrėjai pavadino „ArmKeypad“. skaityti »

Suomiai pristatė mažiausią pasaulyje kompiuterį

Suomijos bendrovė „Solu“ pristatė mažiausią pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį. Naujasis įrenginys ne tik lengvai telpa kišenėje, bet ir atlieka visas funkcijas, kurias turi standartinio dydžio nešiojamieji kompiuteriai. skaityti »

Sukurtas išmanusis priedas įprastiems laikrodžiams

Prietaisą „Trivoly“ pritaisius prie bet kokio laikrodžio, šis virsta išmaniuoju. skaityti »

Penkerių metų berniukas moka 7 kalbas ir demonstruoja telepatinius sugebėjimus

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriam būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. skaityti »

Sukurtas automobilis iš mobiliųjų telefonų

Penkiasdešimt trejų menininkas iš Taivano Lin Shih Pao pastaruosius keturis mėnesius konstravo unikalų meno kūrinį – automobilį iš 25 tūkstančių naudotų mobiliųjų telefonų. skaityti »

Ateityje prekes pristatys robotai?

Vienas iš „Skype“ kūrėjų pristatė roboto prototipą „Starship“, kuris ateityje galėtų pakeisti interneto parduotuvių kurjerius. skaityti »

Sukurtas išmanusis žibintuvėlis, energiją gaunantis iš žmogaus kūno šilumos

Projekto „Lumen“ autorius sukūrė žibintuvėlį, kuris energiją gauna tiesiog iš žmogaus kūno. skaityti »

Dirbtinio intelekto protas prilygsta keturmečiui vaikui

Ištirta, kad dirbtinio intelekto sistemos sėkmingai įveikia keturmečiams skirtus IQ testus, tačiau septynmečiams skirtos užduotys jau kelia sunkumų. skaityti »

Kai mūsų bosai bus robotai

Boso dienos proga pagalvokite, kas būtų, jei jūsų bosas būtų robotas? Analitinė bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad jau 2018 metais žmonės dirbs kartu su robotais ir net pradės su jais konkuruoti. skaityti »

Popierinė gervė „išmoko“ skraidyti

Japonų bendrovė „Rom“ į popierinę gervę įtaisė mikrokompiuterį „Lazurite fly“, kuris leidžia popieriniam paukščiui 5 min. išsilaikyti ore. skaityti »