Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Publikuota: 2012 m. birželio 19 d. antradienis

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. Gauti pirmųjų stebėjimų rezultatai užminė ne vieną naują mįslę. Pavyzdžiui, kodėl objektas virš jūros dugno pakilęs 3-4 metrus, o jo pakraščiai nulinkę kaip grybo kepurė?

Mįslių „Baltijos dugno NSO“ užminė ir daugiau. Kokia 18 metrų skersmens disko centre žiojinčios kiaušinio formos ertmės paskirtis? Kaip paaiškinti tą ertmę juosiančią keistą akmenų struktūrą? Galų gale iš kur ten atsirado tyrėjus sugluminusi tą uolieną dengianti suodžius primenanti medžiaga?

„Iš pradžių manėme, kad tas objektas bus akmuo, tačiau tai yra kažkas kita, – pranešime spaudai tvirtina bendrovės naras Piteris Lindbergas. – „Ocean X Team“ komanda panėrė į Baltijos dugną ir apžiūrėjo ten tūnantį disko formos objektą. Paaiškėjo, kad tai kažkas, ko dar niekada nėra tekę regėti. Atlikus detalesnius apžiūros darbus paaiškėjo, kad objektas primena milžinišką grybą su 18 metrų skersmens kepure, kuri virš dugno pakilusi 3–4 metrus, o jos kraštai nulinkę.“

„Maža to, objekto viršuje radome kiaušinio pavidalo ertmę, kuri primena liuką, – toliau informuoja P. Lindbergas. – Disko formos objekto viršuje aptikta ir daugiau mįslingų apvalių akmeninių darinių, primenančių nedideles gaisravietes. Akmenis dengia suodžius primenanti medžiaga.“

„Per visą savo 20 metų nardymo karjerą – 6 tūkst. panirimų – nesu matęs nieko panašaus, – įspūdžiais dalijasi kitas „Ocean X Team“ naras Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Paprastai akmenys nedega. Tam, ką matėme, nerandu jokio paaiškinimo. Kad būtų aiškiau, pats panėriau apžiūrėti objektą, tačiau išnėriau su dar daugiau klausimų.“

Paskui diską apie 300 metrų besidriekiančią šliūžę, kaip manoma, galėjo palikti dugnu čiuožęs pats mįslingasis objektas, kuris riogso viename iš tos šliūžės galų.

„Iš pradžių manėme, kad tai tebus akmuo, tačiau tai yra kažkas kita, – kartoja P. Lindbergas. – Kadangi šiame regione (Baltijos jūros dugne) vulkaninio aktyvumo nėra, objektas atrodo dar mįslingesnis. Kaip neprofesionalai mes galime tik spėlioti, kaip tokią struktūrą galėjo sutverti gamta. Kad ir kaip ten būtų, tai yra keisčiausias dalykas, su kokiu man yra tekę susidurti kaip profesionaliam narui.“

„Ocean X Team“ narai dabar tyrinėja disko formos objekto fragmentus. Objektas pakartotinai skenuojamas sonaru iš laivo.

Bendrovė “Ocean Explorer“ Baltijos jūros dugną tyrinėja ne vienus metus ir ten ieško nuskendusių laivų ir karinės technikos. 1997 m. švedai Baltijos dugne rado nuskendusį laivą „Jönköping“, kuriame rasta 2,5 tūkst. butelių kompanijos „Heidsieck&Co Monopole“ šampano „Gout Americain“, išpilstyto 1907 m. ir skirto Rusijos imperijos laivynui. Šampanas buvo parduotas po 13 tūkst. JAV dolerių už butelį.

Keistąjį disko formos objektą Botnijos įlankoje tarp Švedijos ir Suomijos švedai rado pernai, birželio 19 d., maždaug 90 metrų gylyje. Šių metų birželio pradžioje „Ocean Explorer“ pradėjo objekto tyrimus.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

SEB apklausa: Baltijos šalių gyventojai keistų įpročius, kad padėtų sumažinti Baltijos jūros taršą

71 proc. Lietuvos, 86 proc. Latvijos ir 86 proc. Estijos gyventojų pasiryžę keisti kasdienius įpročius, kad padėtų sumažinti Baltijos jūros taršą, rodo SEB užsakymu atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa, kurioje buvo apklausta daugiau nei 3 tūkst. Baltijos šalių gyventojų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkams pavyko sukurti ypač efektyvią saulės bateriją

Bendra Vokietijos ir Prancūzijos mokslininkų komanda po daugybės bandymų pasiekė ilgai lauktą rezultatą – jiems pavyko sukurti ypač mažą saulės energijos bateriją, kurios efektyvumas 50 proc. didesnis nei pirmtakių. skaityti »

Ateities vizija: išmaniosios svarstyklės

XXI amžiuje vis daugiau žmonių stengiasi laikytis sveiko gyvenimo būdų principų: sveikai maitintis, sportuoti ir kitaip rūpintis savo savijauta bei išvaizda. Praktiškų produktų kūrėjas dizaineris Fani Mengas pasiūlė išmaniąsias svarstykles, suteiksiančias daugiau svarbios informacijos. skaityti »

Steve‘o Jobso tėvų namą siūloma paversti istoriniu paminklu

Namui, kuriame jaunystėje gyveno kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve‘as Jobsas, pasiūlyta priskirti istorinio paminklo statusą. skaityti »

„Simpsonų“ kūrėjai į serialą prikaišiojo matematinių paslapčių

Seriale „Simpsonai“ įpintoms matematinėms mįslėms įminti britų mokslo žurnalistas Simonas Singhas paskyrė visą knygą „Simpsonai ir jų matematinės paslaptys“. skaityti »

„Yahoo!“ inžinieriai sukūrė balsu valdomą 3D spausdintuvą

Kompanija „Yahoo!“ pristatė Japonijos padalinio inžinierių sukurtą naują balsu valdomą 3D spausdintuvą „Hands on Search“. skaityti »

Pristatyta pripučiama kompiuterio pelė

Dauguma mūsų keliaudami naudojamės pripučiamomis pagalvėmis, vykdami į gamtą pasiimame pripučiamą kamuolį ar čiužinį. O štai dizaineriai Bongkunas Shinas, Heungkyo Seo, Jiwoongas Hwangas ir Wooteikas Limas siūlo pripučiamą kompiuterio pelę. skaityti »

Idėja: vienas pultelis visiems prietaisams

Įsivaizduokite nedidelį, kompaktišką pultelį, kuriuo galėtumėte valdyti visus namuose esančius prietaisus. Idėja išties patraukli. Kai kurios kompanijos jau siūlo panašių prietaisų, tačiau dizainerio Tobi Kimo nuomone, į viską reikia žvelgti daug paprasčiau. skaityti »

„Žalgirio mūšis“ – pirmasis 3D formatu atkurtas paveikslas

Lenkijos animatorių komanda pirmą kartą istorijoje atliko stereoskopinę paveikslo – Jano Mateikos „Žalgirio mūšis“ – rekonstrukciją, leidžiančią drobę atkurti trimačiu formatu. skaityti »

Mygtukas „Patinka“ pripažintas žodžio laisvės dalimi

Paspaudimas mygtuko „Patinka“ (Like) po pranešimu socialiniame tinkle „Facebook“ yra žodžio laisvės pasireiškimas ir yra ginamas JAV konstitucijos. skaityti »

10 įsimintinų S. Jobso gyvenimo taisyklių – filme „Jobs“

Jūs dar nespėjote pagalvoti, o jis jau sukūrė ir paaiškino, kad jūs visada to norėjote, bet nežinojote, kaip tai pasakyti. Pristatome ypač vertas dėmesio Stevo Jobso citatas, kurios skamba šiame filme, – apie drąsą gyventi, laužyti taisykles, genialių žmonių bruožus, sėkmės paslaptis, verslo filosofiją. skaityti »