Banko pastatas, kurį persiuntė paštu

Publikuota: 2008 m. liepos 16 d. trečiadienis

JAV siuntų tarnyba "Parcel Post Service" buvo įkurta 1913 metais. Netrukus po to jaunas verslininkas W. H. Coltharp'as sumanė statyti naują banko pastatą Vernalo mieste (Jutos valstija). Tam reikėjo 80000 plytų, tačiau artimiausia statybinių medžiagų gamykla buvo nutolusi net per 190 kilometrų. Transportavimo kaštai buvo keturis kartus didesni nei plytų vertė. Taigi, išradingasis verslininkas pasitelkė neįprastą sprendimą – transportuoti plytas... paštu. 

Tam kad atitiktų pašto taisykles, Coltharp'ui teko visas plytas supakuoti į dėžes, sveriančias mažiau nei 50 svarų (apie 24kg). Vienu metu buvo išsiunčiama po 40 dėžių, o tai sudarė maždaug po vieną toną.

Plytų gamykla stovėjo Salt Lake City mieste. Tam, kad plytos pasiektų adresatą, joms teko nukeliauti gan vingiuotą maršrutą. Pirmiausią jos buvo siunčiamos Denverio ir Rio Grande geležinkeliu į į Mack'o miestą (Kolorado valstija) . Iš ten jos siauruoju geležinkeliu keliavo į Watson miestą (Koloradas). Galiausiai paskutiniąsias 65 mylias į Vernalą plytos keliavo krovininiais vagonais. Bendras maršruto ilgis sudarė 640km.

Persiuntus visą krovinį, pašto tarnyba nutarė pakeisti savo taisykles ir apribojo vieno siuntėjo per dieną siunčiamų siuntų masę iki maždaug 90kg.

Vernalo miesto bankas buvo užbaigtas ir pramintas "The Parcel Post Bank" ("Siuntų tarnybos banku"). Pastatas dar tebestovi ir vis dar tebenaudojamas kaip bankas. Dabar tai yra "Zion Bank" filialas ir yra miesto West Main Street gatvėje.

Šaltinis: Technologijos.tl
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »