Barakas Obama žada apginti privačią interneto naudotojų informaciją nuo specialiųjų tarnybų

Publikuota: 2012 m. gegužės 2 d. trečiadienis

JAV prezidentas Barakas Obama pasirengęs vetuoti Kongreso atstovų rūmų palaimintą įstatymo projektą „Cispa“ (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act), jei jį palaimintų Senatas ir jis būtų pateiktas galutinai patvirtinti valstybės vadovui.

Kaip tvirtina Prezidento administracijos atstovai, „svarbios teisės nuostatos apie elektroninį stebėjimą be atitinkamų atsvarų, garantuojančių pilietines teises, asmeninių duomenų apsaugą ir konfidencialumą“, prieštarauja galiojantiems teisės aktams.

Atstovų rūmai priėmė įstatymo projektą „Cispa“ 248 balsais prieš 168. Dabar Senatas peržiūri internetinio saugumo klausimus, tačiau jo svarstomas įstatymo projektas iš esmės skiriasi nuo „Cispa“ ir balsavimo laikas dar nepatvirtintas, praneša BBC.

Jei „Cispa“ būtų priimta, valdžia gautų prieigą prie asmeninių naudotojų duomenų iškilus internetinio saugumo grėsmei. Šis įstatymas taip pat palengvintų keitimąsi informacija tarp saugumo tarnybų ir privačių interneto kompanijų.

Daugybė visuomeninių organizacijų ir JAV žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad įstatymas pirmiausia paveiktų ne programišius, o bendrais failais besinaudojančius vartotojus. Jie taip pat susirūpinę dėl naujojo įstatymo projekto skaidrumo.

Tačiau „Cispa“ šalininkai tvirtina, kad naujasis įstatymo projektas padėtų JAV padaryti saugesnę. Jį palaikė ir daugybė technologijų srities atstovų, prieštaravusių prieš tai buvusiam dokumentui „Sopa“ (Stop Online Piracy Act) – įstatymo projektui apie kovą su piratavimu internete. Tarp maždaug 800 kompanijų, užsiminusių, kad palaikys „Cispa“ – „Facebook“, „AT&T“, „Intel“, „Verizon“ ir „Microsoft“.

Šaltinis: NewsRu.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »