Bažnytinio paveldo muziejuje pristatoma išmanioji apšvietimo technologija

Publikuota: 2014 m. balandžio 23 d. trečiadienis

Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) balandžio 24 d. 16 val. Vilniaus universiteto Šviesos tyrimų grupė (vadovas – prof. Artūras Žukauskas) pristato patentuotą išmaniąją apšvietimo technologiją. Specialus apšvietimas gali padėti pagerinti muziejų eksponatų spalvinę išraišką ir apsaugoti juos nuo žalingo šviesos poveikio.

Išmanusis šviestuvas remiasi raudonos, gintarinės, žalios ir mėlynos spalvų puslaidininkinių šviestukų (angl. LED) telkiniu, kuris yra valdomas mikroprocesoriniu valdikliu. Šviestukai neskleidžia eksponatams žalingų ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių. Unikalus programinis algoritmas leidžia kurti kiekvienam eksponatui pritaikytą apšvietimo spalvinę kokybę.

Išmanioji apšvietimo technologija leidžia keisti spalvinę temperatūrą, imituodama apšvietimą nuo žvakės liepsnos iki melsvos žvaigždžių šviesos. Tokiu būdu galima parinkti apšvietimo kokybę pagal paros laiką arba imituoti apšvietimo sąlygas, kuriomis buvo sukurtas eksponatas. Taip pat apšvietimas sukuria galimybę valdyti spalvų gamą, perteikti padidinto, natūralaus arba sumažinto sodrumo spalvas. Taip galima iš dalies kompensuoti eksponato išblukimą, atsirandantį dėl senėjimo. Šviestuvai užtikrina saugų apšvietimą, neviršijantį fotocheminės žalos rodiklių, kuriuos apibrėžia tarptautiniai muziejų eksponatų tausojamojo apšvietimo standartai.

Šios apšvietimo valdymo galimybės įgyvendintos naudojant planšetinį kompiuterį, bevieliu ryšiu susietą su šviestuvu. Paprasta grafinė sąsaja leis parodos lankytojams ar ekspertams patiems keisti apšvietimo parametrus ir paspaudus mygtuką pamatyti išblukusias liturginių audinių spalvas ar skirtingus aukso atspalvius. Šie duomenys bus kaupiami kompiuterio atmintyje ir naudojami siekiant toliau tobulinti išmaniąją apšvietimo technologiją.

Paroda veiks iki 2014 m. birželio 7 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujosios technologijos

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »