„Bento Book“ – ateities svajonių kompiuteris

Publikuota: 2011 m. gegužės 9 d. pirmadienis

 

Kai garsiai paklausiame, ką dar įspūdingo naujausių technologijų kūrėjai gali pasiūlyti, nesitikėdami nieko, – jie vėl mus nustebina.

Renė Lee, jaunas dizaineris iš JAV, siūlo technologijų mylėtojams idėją, kuri sujungia visus įrenginius į visumą ir nepalieka abejingų. „Bento book“ – tai nešiojamasis kompiuteris, planšetinis kompiuteris, išmanusis telefonas, atskirai montuojamas kietasis diskas ir baterija – viskas viename.

Jauno dizainerio pasiūlytas sprendimas šiemet buvo pripažintas geriausiu tarp 1000 kitų, kurie varžėsi Japonijos kompanijos rengtame kasmečiame technologijų konkurse „Fujitsu design award 2011“.

Renė Lee save pristato kaip dizainerį, kuris kuria sudėtingus sprendimus ir pasiekia paprastumą, – tai jis įrodo ir savo sumanytame „ateities kompiuterio“ modelyje.

„Bento Book“ pagrindas – 15 mm storio nešiojamasis kompiuteris, turintis 15,4 colių įstrižainės OLED ekraną. Vietoj mums įprastos klaviatūros yra tik daug skyrelių, primenančių padėkliuką. Į kiekvieną iš jų galima įstatyti kitus įrenginius: planšetinį kompiuterį, išmanųjų telefoną, kietąjį diską ir saulės energiją naudojančią ličio bateriją, kurie atsidūrę reikiamoje vietoje sinchronizuojasi su pagrindu ir tampa vienu įrenginiu.

Taigi, dabar jūs galite klausytis muzikos per išmanųjį telefoną, tuo pat metu savo planšetinį kompiuterį naudoti kaip jutiklinę klaviatūrą, patogią naršyklę ar muzikos instrumento klavišus. Dar vienas pliusas – norint naudotis „Bento Book“, nebūtina sudėti visus įrenginius, išskyrus bateriją ir kietąjį diską. Renė Lee kurdamas šį modelį ilgai galvojo ir apie spalvas, tačiau nusprendė pasilikti prie klasikinės juodos ir pakankamai drąsios, akį rėžiančios raudonos.

 

Šaltinis: penki.lt, renelee.net
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »