„Bento Book“ – ateities svajonių kompiuteris

Publikuota: 2011 m. gegužės 9 d. pirmadienis

 

Kai garsiai paklausiame, ką dar įspūdingo naujausių technologijų kūrėjai gali pasiūlyti, nesitikėdami nieko, – jie vėl mus nustebina.

Renė Lee, jaunas dizaineris iš JAV, siūlo technologijų mylėtojams idėją, kuri sujungia visus įrenginius į visumą ir nepalieka abejingų. „Bento book“ – tai nešiojamasis kompiuteris, planšetinis kompiuteris, išmanusis telefonas, atskirai montuojamas kietasis diskas ir baterija – viskas viename.

Jauno dizainerio pasiūlytas sprendimas šiemet buvo pripažintas geriausiu tarp 1000 kitų, kurie varžėsi Japonijos kompanijos rengtame kasmečiame technologijų konkurse „Fujitsu design award 2011“.

Renė Lee save pristato kaip dizainerį, kuris kuria sudėtingus sprendimus ir pasiekia paprastumą, – tai jis įrodo ir savo sumanytame „ateities kompiuterio“ modelyje.

„Bento Book“ pagrindas – 15 mm storio nešiojamasis kompiuteris, turintis 15,4 colių įstrižainės OLED ekraną. Vietoj mums įprastos klaviatūros yra tik daug skyrelių, primenančių padėkliuką. Į kiekvieną iš jų galima įstatyti kitus įrenginius: planšetinį kompiuterį, išmanųjų telefoną, kietąjį diską ir saulės energiją naudojančią ličio bateriją, kurie atsidūrę reikiamoje vietoje sinchronizuojasi su pagrindu ir tampa vienu įrenginiu.

Taigi, dabar jūs galite klausytis muzikos per išmanųjį telefoną, tuo pat metu savo planšetinį kompiuterį naudoti kaip jutiklinę klaviatūrą, patogią naršyklę ar muzikos instrumento klavišus. Dar vienas pliusas – norint naudotis „Bento Book“, nebūtina sudėti visus įrenginius, išskyrus bateriją ir kietąjį diską. Renė Lee kurdamas šį modelį ilgai galvojo ir apie spalvas, tačiau nusprendė pasilikti prie klasikinės juodos ir pakankamai drąsios, akį rėžiančios raudonos.

 

Šaltinis: penki.lt, renelee.net
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Už smulkias elektronines atliekas gyventojai skatinami dovanomis

Kasmet pasaulinės Žemės dieną vykstantys švietėjiški renginiai, akcijos ar iniciatyvos skatina žmones tausoti gamtą: eikvoti mažiau energijos, nešiukšlinti, rūšiuoti bei atiduoti pavojingas atliekas perdirbimui, bet geri norai dažniausiai trunka tik vieną dieną. Kartu su buitinėmis šiukšlėmis per metus vis dar išmetama daugiau nei 2 tūkst. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų (EEĮA). skaityti »

Atostogas Gruzijoje planuoti padės pirmoji lietuviška kelionių aplikacija

Populiarėjantį lietuvių turizmą į Gruziją netrukus dar labiau sustiprins tiesioginis skrydis tarp Vilniaus ir Kutaisio bei internetinė kelionių į Gruziją planavimo aplikacija. Savarankiškiems keliautojams aplikacija „Kelionė į Gruziją – pasidaryk pats!” leis sužinoti pagrindinę informaciją apie šią šalį, jos regionus, nacionalinę virtuvę, įdomiausius objektus, pasiūlys išbandyti jau parengtus maršrutus skirtingai kelionės trukmei bei leis interaktyvių žemėlapių pagalba susiplanuoti unikalų savo atostogų maršrutą. skaityti »

Lietuviškų palydovų sėkmė – įkvėpimas tolesniems darbams

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pirmųjų lietuviškų palydovų kūrėjais. Susitikime su Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais buvo aptartas lietuviškų palydovų paleidimas į atvirą kosmosą ir tolesnis darbas. skaityti »

Antrąja faksimile taps pirmoji lietuviška knyga

Spaustuvė „Petro ofsetas“, pernai išleidusi Kristijono Donelaičio „Metus“, ėmėsi naujos užduoties – Vilniaus universiteto (VU) bibliotekoje saugomo Martyno Mažvydo „Katekizmo“ faksimilės leidybos. skaityti »

Vaikinai telefonu pliurpia daugiau nei merginos

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbta „Samsung La Fleur“ apklausa aiškinosi, kuri lytis šiandien valdo išmaniųjų telefonų pasaulį. skaityti »

Lietuva tapo Žemės magnetinio lauko tyrimų centru

„Pilnatis veikia“, – šyptelime pastebėję keistą žmonių elgesį. Mokslininkų teigimu, šiame paplitusiame mite yra nemažai tiesos. skaityti »

„LituanicaSat-1“ misija kosmose prasidėjo sėkmingai

Penktadienį, vasario 28 dieną, 9:30 Lietuvos laiku pirmasis palydovas šalies istorijoje „LituanicaSat-1“ paleistas iš Tarptautinės kosminės stoties į atvirą erdvę. Aparatą į kosmosą „išmetė“ robotinė ranka, valdoma japonų astronauto Koichi Wakata. skaityti »

Skelbiamas mokslinio laivo pavadinimo konkursas

Klaipėdos universitetas stato mokslinių tyrimų laivą ir skelbia laivo pavadinimo konkursą. skaityti »

„Ford“ SYNC programėlės pagelbės statant automobilį ir klausantis radijo

„Ford“ Barselonoje vykstančiame pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese MWC šiandien pristatė dar kelias išmaniojo automobilio koncepciją atitinkančias naujienas. skaityti »

„Canon“ atnaujina funkcijas ir pristato nuotolinį pultelį, skirtą profesionalioms vaizdo kameroms

„Canon“ papildė profesionalams skirtų gaminių liniją nauju laidiniu nuotolinio valdymo prietaisu – „Canon“ nuotolinio valdymo pultu RC-V100, pritaikytu profesionalams skirtoms vaizdo kameroms. skaityti »