Berniukai su keistais vardais labiau linkę į nusikalstamumą

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Berniukai valgo ledus
Tyrėjų teigimu, kuo keistesnis berniuko vardas, tuo didesnė tikimybė, kad paauglystėje jis padarys nusikaltimą, rašo telegraph.co.uk.

Šipensburgo universiteto Pensilvanijoje mokslininkai nutarė išsiaiškinti, koks „ryšys tarp pirmojo vardo ir paauglių nusikalstamumo“. Davidas Kalistas ir Danielis Lee palygino vienos JAV valstijos teisingumo pažeidėjo vardus su visų amerikiečių vardais.

Pagal vardo populiarumą ir pagal tai, kiek jis susijęs su nusikalstamu elgesiu, jie nustatė vardo populiarumo indeksą (VPI). Taigi vardo Michaelas VPI yra 100, o Davido – 50.

Tokių vardų, kaip Alecas, Ernestas, Ivanas, Kareemas ir Malkolmas VPI buvo 1.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad tarp nusikaltėlių buvo populiaresni kiti vardai nei tarp kitų žmonių.

Tyrimas parodė, kad nepaisant rasės, paaugliai su retesniais vardais buvo labiau linkę įsitraukti į nusikalstamą veiklą.

Tyrime, pavadintame „Vardai ir nusikalstamumas: Ar nepopuliarūs vardai pranašauja bėdą?“ rašoma, kad ne patys vardai yra nusikalstamų tendencijų priežastis. Polinkį į nusikalstamą elgesį greičiausiai skatina kiti faktoriai, tokie kaip skurdi vaikystė ar augimas nepilnoje šeimoje.

Tyrime taip pat rašoma, kad paaugliai su retesniais vardais gali būti labiau linkę į nusikalstamumą, nes „bendraamžiais su jais elgėsi kitaip, jiems buvo sunkiau užmegzti santykius“.

Arba paaugliai su retesniais vardais „gali maivytis, nes sąmoningai ar nesąmoningai nepakenčia savo vardo“.

Autorių manymu, „vardo ypatybių tyrimas gali būti reikšmingas, aiškinantis, kokie individai labiau linkę padaryti ar pakartoti nusikaltimą, be to, padėtų kurti nusikalstamumui keli užkertančias programas“.

Na, ir žinoma, tėvams reiktų atsakingiau rinkti vaiko vardą – tai neturi būti tik linksmas žaidimas, o pakankamai rimtai apmąstytas žingsnis.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »