Berniukai su keistais vardais labiau linkę į nusikalstamumą

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Berniukai valgo ledus
Tyrėjų teigimu, kuo keistesnis berniuko vardas, tuo didesnė tikimybė, kad paauglystėje jis padarys nusikaltimą, rašo telegraph.co.uk.

Šipensburgo universiteto Pensilvanijoje mokslininkai nutarė išsiaiškinti, koks „ryšys tarp pirmojo vardo ir paauglių nusikalstamumo“. Davidas Kalistas ir Danielis Lee palygino vienos JAV valstijos teisingumo pažeidėjo vardus su visų amerikiečių vardais.

Pagal vardo populiarumą ir pagal tai, kiek jis susijęs su nusikalstamu elgesiu, jie nustatė vardo populiarumo indeksą (VPI). Taigi vardo Michaelas VPI yra 100, o Davido – 50.

Tokių vardų, kaip Alecas, Ernestas, Ivanas, Kareemas ir Malkolmas VPI buvo 1.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad tarp nusikaltėlių buvo populiaresni kiti vardai nei tarp kitų žmonių.

Tyrimas parodė, kad nepaisant rasės, paaugliai su retesniais vardais buvo labiau linkę įsitraukti į nusikalstamą veiklą.

Tyrime, pavadintame „Vardai ir nusikalstamumas: Ar nepopuliarūs vardai pranašauja bėdą?“ rašoma, kad ne patys vardai yra nusikalstamų tendencijų priežastis. Polinkį į nusikalstamą elgesį greičiausiai skatina kiti faktoriai, tokie kaip skurdi vaikystė ar augimas nepilnoje šeimoje.

Tyrime taip pat rašoma, kad paaugliai su retesniais vardais gali būti labiau linkę į nusikalstamumą, nes „bendraamžiais su jais elgėsi kitaip, jiems buvo sunkiau užmegzti santykius“.

Arba paaugliai su retesniais vardais „gali maivytis, nes sąmoningai ar nesąmoningai nepakenčia savo vardo“.

Autorių manymu, „vardo ypatybių tyrimas gali būti reikšmingas, aiškinantis, kokie individai labiau linkę padaryti ar pakartoti nusikaltimą, be to, padėtų kurti nusikalstamumui keli užkertančias programas“.

Na, ir žinoma, tėvams reiktų atsakingiau rinkti vaiko vardą – tai neturi būti tik linksmas žaidimas, o pakankamai rimtai apmąstytas žingsnis.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »