Berniukai su keistais vardais labiau linkę į nusikalstamumą

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Berniukai valgo ledus
Tyrėjų teigimu, kuo keistesnis berniuko vardas, tuo didesnė tikimybė, kad paauglystėje jis padarys nusikaltimą, rašo telegraph.co.uk.

Šipensburgo universiteto Pensilvanijoje mokslininkai nutarė išsiaiškinti, koks „ryšys tarp pirmojo vardo ir paauglių nusikalstamumo“. Davidas Kalistas ir Danielis Lee palygino vienos JAV valstijos teisingumo pažeidėjo vardus su visų amerikiečių vardais.

Pagal vardo populiarumą ir pagal tai, kiek jis susijęs su nusikalstamu elgesiu, jie nustatė vardo populiarumo indeksą (VPI). Taigi vardo Michaelas VPI yra 100, o Davido – 50.

Tokių vardų, kaip Alecas, Ernestas, Ivanas, Kareemas ir Malkolmas VPI buvo 1.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad tarp nusikaltėlių buvo populiaresni kiti vardai nei tarp kitų žmonių.

Tyrimas parodė, kad nepaisant rasės, paaugliai su retesniais vardais buvo labiau linkę įsitraukti į nusikalstamą veiklą.

Tyrime, pavadintame „Vardai ir nusikalstamumas: Ar nepopuliarūs vardai pranašauja bėdą?“ rašoma, kad ne patys vardai yra nusikalstamų tendencijų priežastis. Polinkį į nusikalstamą elgesį greičiausiai skatina kiti faktoriai, tokie kaip skurdi vaikystė ar augimas nepilnoje šeimoje.

Tyrime taip pat rašoma, kad paaugliai su retesniais vardais gali būti labiau linkę į nusikalstamumą, nes „bendraamžiais su jais elgėsi kitaip, jiems buvo sunkiau užmegzti santykius“.

Arba paaugliai su retesniais vardais „gali maivytis, nes sąmoningai ar nesąmoningai nepakenčia savo vardo“.

Autorių manymu, „vardo ypatybių tyrimas gali būti reikšmingas, aiškinantis, kokie individai labiau linkę padaryti ar pakartoti nusikaltimą, be to, padėtų kurti nusikalstamumui keli užkertančias programas“.

Na, ir žinoma, tėvams reiktų atsakingiau rinkti vaiko vardą – tai neturi būti tik linksmas žaidimas, o pakankamai rimtai apmąstytas žingsnis.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »