Berniukai su keistais vardais labiau linkę į nusikalstamumą

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Berniukai valgo ledus
Tyrėjų teigimu, kuo keistesnis berniuko vardas, tuo didesnė tikimybė, kad paauglystėje jis padarys nusikaltimą, rašo telegraph.co.uk.

Šipensburgo universiteto Pensilvanijoje mokslininkai nutarė išsiaiškinti, koks „ryšys tarp pirmojo vardo ir paauglių nusikalstamumo“. Davidas Kalistas ir Danielis Lee palygino vienos JAV valstijos teisingumo pažeidėjo vardus su visų amerikiečių vardais.

Pagal vardo populiarumą ir pagal tai, kiek jis susijęs su nusikalstamu elgesiu, jie nustatė vardo populiarumo indeksą (VPI). Taigi vardo Michaelas VPI yra 100, o Davido – 50.

Tokių vardų, kaip Alecas, Ernestas, Ivanas, Kareemas ir Malkolmas VPI buvo 1.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad tarp nusikaltėlių buvo populiaresni kiti vardai nei tarp kitų žmonių.

Tyrimas parodė, kad nepaisant rasės, paaugliai su retesniais vardais buvo labiau linkę įsitraukti į nusikalstamą veiklą.

Tyrime, pavadintame „Vardai ir nusikalstamumas: Ar nepopuliarūs vardai pranašauja bėdą?“ rašoma, kad ne patys vardai yra nusikalstamų tendencijų priežastis. Polinkį į nusikalstamą elgesį greičiausiai skatina kiti faktoriai, tokie kaip skurdi vaikystė ar augimas nepilnoje šeimoje.

Tyrime taip pat rašoma, kad paaugliai su retesniais vardais gali būti labiau linkę į nusikalstamumą, nes „bendraamžiais su jais elgėsi kitaip, jiems buvo sunkiau užmegzti santykius“.

Arba paaugliai su retesniais vardais „gali maivytis, nes sąmoningai ar nesąmoningai nepakenčia savo vardo“.

Autorių manymu, „vardo ypatybių tyrimas gali būti reikšmingas, aiškinantis, kokie individai labiau linkę padaryti ar pakartoti nusikaltimą, be to, padėtų kurti nusikalstamumui keli užkertančias programas“.

Na, ir žinoma, tėvams reiktų atsakingiau rinkti vaiko vardą – tai neturi būti tik linksmas žaidimas, o pakankamai rimtai apmąstytas žingsnis.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »