Besisukantys namai jau nebe reklaminis triukas, o prabangos tendencija

Publikuota: 2009 m. sausio 29 d. ketvirtadienis

Honkongas
Kompanijos visame pasaulyje – ne tik Dubajuje, bet ir Nevadoje (JAV) ir Brazilijoje – pradeda kurti savo nuosavus būdus, kuriais remiantis būtų galima konstruoti aplink savo ašį sugebančias suktis gyvenamąsias konstrukcijas. Tipinis sukimosi greitis – 360 laipsnių per valandą, tačiau tai nėra taisyklė, nes sugalvojus principą sukimo greitį įmanoma suderinti pagal kiekvieno užsakovo individualius poreikius, ar netgi padaryti keičiamą tam tikrose ribose. Pavieniai namai statomi Kalifornijoje, Brazilijoje pradėtame statyti 11 butų name vienas butas turėtų kainuoti 550 000 dolerių. Jau dabar pasirašytos sutartys statyti panašius statinius Kanadoje, Japonijoje, Portugalijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir keliose JAV valstijose.

Panašu, kad visos ankstesnės problemos norint sukurti tokius statinius susivesdavo į vamzdynų ir santechnikos ypatumus. Dabar statybos kompanijos ir vamzdynų specialistai šiuos apribojimus įveikia naudodami gumines žarnas, apvalius pusvamzdžius, arba tiesiog sumontuoja visą šią įrangą stacionarioje centrinėje pastato kolonoje.

Kalifornijoje statomi namai sukimuisi naudoja nuo 370 iki 1 000 vatų galią. Energija namams tiekiama panašiai kaip ir elektros srovė generatoriaus rotoriui – naudojant metalinius šepetėlius, kurie slysta per specialų žiedą; žiedas pritvirtintas prie centrinės pastato kolonos ir sujungtas su pastato elektros energijos įvadu. Panašu, kad šie pastatai taps ne vienetiniais egzemplioriais, bet plačiai pasklidusia pasauline tendencija.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »