Besisukantys namai jau nebe reklaminis triukas, o prabangos tendencija

Publikuota: 2009 m. sausio 29 d. ketvirtadienis

Honkongas
Kompanijos visame pasaulyje – ne tik Dubajuje, bet ir Nevadoje (JAV) ir Brazilijoje – pradeda kurti savo nuosavus būdus, kuriais remiantis būtų galima konstruoti aplink savo ašį sugebančias suktis gyvenamąsias konstrukcijas. Tipinis sukimosi greitis – 360 laipsnių per valandą, tačiau tai nėra taisyklė, nes sugalvojus principą sukimo greitį įmanoma suderinti pagal kiekvieno užsakovo individualius poreikius, ar netgi padaryti keičiamą tam tikrose ribose. Pavieniai namai statomi Kalifornijoje, Brazilijoje pradėtame statyti 11 butų name vienas butas turėtų kainuoti 550 000 dolerių. Jau dabar pasirašytos sutartys statyti panašius statinius Kanadoje, Japonijoje, Portugalijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir keliose JAV valstijose.

Panašu, kad visos ankstesnės problemos norint sukurti tokius statinius susivesdavo į vamzdynų ir santechnikos ypatumus. Dabar statybos kompanijos ir vamzdynų specialistai šiuos apribojimus įveikia naudodami gumines žarnas, apvalius pusvamzdžius, arba tiesiog sumontuoja visą šią įrangą stacionarioje centrinėje pastato kolonoje.

Kalifornijoje statomi namai sukimuisi naudoja nuo 370 iki 1 000 vatų galią. Energija namams tiekiama panašiai kaip ir elektros srovė generatoriaus rotoriui – naudojant metalinius šepetėlius, kurie slysta per specialų žiedą; žiedas pritvirtintas prie centrinės pastato kolonos ir sujungtas su pastato elektros energijos įvadu. Panašu, kad šie pastatai taps ne vienetiniais egzemplioriais, bet plačiai pasklidusia pasauline tendencija.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »