Besisukantys namai jau nebe reklaminis triukas, o prabangos tendencija

Publikuota: 2009 m. sausio 29 d. ketvirtadienis

Honkongas
Kompanijos visame pasaulyje – ne tik Dubajuje, bet ir Nevadoje (JAV) ir Brazilijoje – pradeda kurti savo nuosavus būdus, kuriais remiantis būtų galima konstruoti aplink savo ašį sugebančias suktis gyvenamąsias konstrukcijas. Tipinis sukimosi greitis – 360 laipsnių per valandą, tačiau tai nėra taisyklė, nes sugalvojus principą sukimo greitį įmanoma suderinti pagal kiekvieno užsakovo individualius poreikius, ar netgi padaryti keičiamą tam tikrose ribose. Pavieniai namai statomi Kalifornijoje, Brazilijoje pradėtame statyti 11 butų name vienas butas turėtų kainuoti 550 000 dolerių. Jau dabar pasirašytos sutartys statyti panašius statinius Kanadoje, Japonijoje, Portugalijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir keliose JAV valstijose.

Panašu, kad visos ankstesnės problemos norint sukurti tokius statinius susivesdavo į vamzdynų ir santechnikos ypatumus. Dabar statybos kompanijos ir vamzdynų specialistai šiuos apribojimus įveikia naudodami gumines žarnas, apvalius pusvamzdžius, arba tiesiog sumontuoja visą šią įrangą stacionarioje centrinėje pastato kolonoje.

Kalifornijoje statomi namai sukimuisi naudoja nuo 370 iki 1 000 vatų galią. Energija namams tiekiama panašiai kaip ir elektros srovė generatoriaus rotoriui – naudojant metalinius šepetėlius, kurie slysta per specialų žiedą; žiedas pritvirtintas prie centrinės pastato kolonos ir sujungtas su pastato elektros energijos įvadu. Panašu, kad šie pastatai taps ne vienetiniais egzemplioriais, bet plačiai pasklidusia pasauline tendencija.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »