Bitės ir skruzdės – idealios komandinės žaidėjos

Publikuota: 2009 m. kovo 24 d. antradienis

Bitės
Bitės ir skruzdės veikia grupėse, tačiau jų gyvenimas skiriasi nuo kitų panašiai gyvenančių gyvūnų – jos tai daro ne dėl savanaudiškų priežasčių.

Mokslininkai iš Edinburgo ir Oksfordo vabzdžių spiečių elgesiui tirti naudojo matematinius metodus. Mokslininkai įrodė, kad bizonai ar žuvys siekia patekti į būrio centrą tam, kad apsisaugotų nuo grobuonių. Tuo tarpu skruzdės ir bitės dirba kartu ir yra pasiruošusios žūti dėl kolonijos.

Pasirodo, kad studijos rezultatai atspindėjo tokių animacinių filmų kaip „Antz“ ir „Bee Movie“ siužetus, kuriuose pagrindiniai veikėjai gyvena griežtai konformistinėse visuomenėse.

Grupių, kuriose gyvūnai bendradarbiauja – jos vadinamos superorganizmais, – nariai yra stipriai vienas su kitu susiję. Jie dirba kartu tam, kad užtikrintų savo genų perdavimą ateitiems kartoms, teigia mokslininkai.

Tokiose gyvūnų grupėse jos nariai atlieka ir policijos pareigas, pavyzdžiui, tam tikros bitės naikina bičių darbininkių kiaušinėlius tam, kad bitės motinėlės palikuonys klestėtų.

„Tačiau superorganizmai yra pakankamai retai sutinkami. Jie egzistuoja tik tada, kai pašalinama galimybė kilti vidiniam konfliktui – taigi šio terminio (superorganizmas) negalime pritaikyti kalbėdami apie žmonių visuomenes“, – teigia moksliniam tyrimui vadovavęs daktaras Andy Gardneris.

Mokslininkai teigia, kad skruzdės ar bitės kolonijose savo noru veikia kolektyviai. Bitės laimingos, kai padeda savo komunai, jos pasiryžusios net ir mirti už tai, kad bičių motinėlė genetiškai užtikrintų kolonijos ateitį.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Robotas chameleonas geba keisti spalvą

Amerikos ir Kinijos inžinieriai sukūrė robotą chameleoną, kuris keičia spalvą, atsižvelgdamas į aplinkos foną. skaityti »

Pristatytas telefono dėklas, spausdinantis nuotraukas

Prancūzijos bendrovė „Prynt“ pristatė dėklą išmaniajam telefonui, į kurį įtaisytas spausdintuvas, spausdinantis „Polaroid“ nuotraukas. skaityti »

Ateities drabužiai išduos žmogaus savijautą

Bendrovė „Intel“ siekia sukurti išmaniuosius ateities drabužius. Išmanioji suknelė išskleidžia „sparnus“, pajutusi moters jaudulį. skaityti »

Dirbtinis intelektas pirmą kartą nugalėjo Go čempioną

Nauja „Google“ sukurta dirbtinio intelekto sistema „AlphaGo“ nugalėjo Europos Go žaidimo čempioną 5:0. skaityti »

6 klaidos, kurių verčiau nedaryti savo interneto svetainėje

Dėl geresnio puslapio matomumo, didesnio lankytojų skaičiaus ir paieškų sistemos „Google“ reitingo interneto svetaines tobulina tūkstančiai jų kūrėjų ir savininkų. Vis dėlto neretai daugelis neišvengia keleto pagrindinių klaidų. skaityti »

Pristatyta nauja skraidyklė, valdoma virtualios realybės akiniais

Kinijos bendrovė „Ehang“ naudotojams pristatė skraidyklės „Ghost Drone“ patobulintą versiją. „Ghost Drone 2.0“ bus pradavinėjamas kartu su specialiu virtualios realybės akiniais. skaityti »

Kuriama planšetė akliesiems

Mičigano universiteto inžinierių komanda, vadovaujama profesorės Sile O'Modhrain , nusprendė sukurti planšetinį kompiuterį akliesiems. skaityti »

Sušalo kojos – sušildys batai!

Bendrovės „Digitsole“ sukurti išmanieji batai „Smartshoe“ primena batus, rodytus filme „Atgal į ateitį“. skaityti »

Grožio konkurso nugalėtojus išrinks dirbtinis intelektas

Visi pasaulio gyventojai, besinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami dalyvauti grožio konkurse, kurį vertins dirbtinio intelekto robotai. skaityti »

Sukurta pirštinė, juntanti daiktus per nuotolį

Japonijos Cukubos universiteto mokslininkai sukūrė pirštinę, kuri padeda justi daiktus per atstumą. Tokios pirštinės praverstų esant prasto matomumo sąlygoms po vandeniu. skaityti »