Biuro stalas privers sportuoti

Publikuota: 2015 m. balandžio 20 d. pirmadienis

Patvirtinta, kad sėdimas darbas beveik tiek pat kenksmingas kaip rūkymas, todėl amerikiečių įmonės biuruose pamažu pradeda taikyti fizinio aktyvumo technologijas.

Įmonės „Apple“ direktorius Timas Cookas šiam tikslui žmones skatina įsigyti išmaniuosius laikrodžius „Apple Watch“, kurie periodiškai primintų apie būtinybę atsitraukti nuo ekranų ir pajudėti.

Įmonė „Tome Software“ sumanė kitą būdą priversti žmones pajudėti. Ji sukūrė jutiklinę programinę įrangą „OfficeIQ“, suderintą su biuro baldais „Humanscale“. Įmonės direktorius Jake Sigal pasakoja, kad kilo idėja išleisti stalus, kurie būtų ne tik darbo, bet ir sporto priemonė, kad galėtum dirbti ir sportuoti tarsi ant bėgimo takelio.

Į „Humanscale“ biuro baldus įdiegta „OfficeIQ“ įranga bus parduodama JAV jau šią vasarą. Numatoma jos kaina – 200 JAV dolerių.

Programa „OfficeIQ“ įtaisyta į „Humanscale“ stalą su reguliuojamu stalviršiu. Stalo nugarėlė fiksuoja darbuotojo padėtį. Kai jis sėdi, kėdėje ir stale esantys davikliai perduoda apie tai informaciją į „iPad“. Kai atsistoja, „sėdimoji“ padėtis pakeičiama į „neaptiktą“. Kai darbuotojas atsistoja šalia stalo tinkamu dirbti aukščiu, stalas patvirtina tai garsiniu signalu, o ekrane rodoma, kiek kalorijų sudeginama, kol žmogus dirba stovėdamas.

„Dirbti stovint reikia stimulo, – sako Jake Sigal. – Kad prisiverstumėte dirbti stačiomis, galite kompiuteryje nusistatyti laikmatį, kuris praneš, kad atėjo laikas pakeisti padėtį. Pvz., jei nusistatysite, kad norite dirbti stovėdamas po 15 min. kiekvieną valandą, atsižvelgdama į Jūsų darbo grafiką, programa paklaus: „Jūsų dienotvarkėje numatytas telefono skambutis. Gal norite pasikalbėti stovėdamas?“ arba „Jūs jau 45 minutes sėdite. Gal laikas atsistoti?“.

Tiesa, tokie „visažiniai“ baldai kai kuriuos pirkėjus gąsdina tuo, kad pernelyg daug žino, taigi įmonė „Tome Software“ šiuo metu aiškinasi, kokią informaciją klientai laiko konfidencialia, kurios nenorėtų atskleisti išmaniųjų baldų ekranuose.

Šaltinis: PR.meta.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »