„Boeing“ testuoja „gerąją“ raketą, kuri pastatuose išjungia elektrą

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Naujojo raketinio ginklo CHAMP veikimas nukreiptas prieš elektros įrangą: kai virš pastato praskrieja raketa, visi jame veikiantys kompiuteriai ir kita elektroninė technika išjungiama. Kad ir ką reikštų frazė „geroji“ raketa, panašu, kad naujasis „Boeing“ kūrinys tokio epiteto išties nusipelno: užuot į dulkes sumalęs taikinį ir visa kas gyva ir negyva aplink jį, šis ginklas veikia kur kas diskretiškiau – tiesiog paralyžiuoja pasirinkto pastato komunikacijas.

Praėjusią savaitę „Boeing“ inžinieriai raketą CHAMP („Counter-electronics High-powered Advanced Missile Project-“ – „Pažangios kontrelektroninės raketos projektas“) išbandė virš Jutos dykumose (JAV) stovinčių pastatų. Pirmojo testo metu raketa prašvilpė virš dviaukščio pastato ir paskleidė mikrobangų spinduliuotę. Rezultatas – išjungta visa patalpa kompiuterių. Bandymas buvo filmuojamas. Vienos valandos trukmės testo metu kontrelektroninės raketos praskriejo pro dar 6 pastatus.

Bene pažangiausias dalykas kalbant apie šį raketinį ginklą yra tas, jog jis, užuot žudęs žmones, paralyžiuoja priešo komunikacines sistemas. Tiesa, tai dar nereiškia, jog tiesioginiai mūšiai baigsis, vos tik karinėje pramonėje masiškai bus pradėtos gaminti kontrelektroninės raketos CHAMP.

„Ši technologija žymi naują modernios ginkluotės erą, – spaudos pranešime pažymi CHAMP programos vadybininkas Keitas Koulmanas (Keith Coleman). – Netolimoje ateityje ši technologija galbūt bus naudojama siekiant sunaikinti priešo duomenų bazes ir elektronines sistemas dar iki to momento, kai į mūšio lauką atvyks pirmieji kariai.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VGTU lankėsi „Boeing“ mokslinių tyrimų centrų komitetas

Spalio 2 dieną VGTU lankėsi svečiai iš aviacijos kompanijos „Boeing“ padalinio „Jeppesen“. Ši įmonė, atliekanti aviacijos srities mokslinius tyrimus bei projektus, šiuo metu ieško naujų partnerių Baltijos šalyse, o tarp jų ir Lietuvoje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »