„Boeing“ testuoja „gerąją“ raketą, kuri pastatuose išjungia elektrą

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Naujojo raketinio ginklo CHAMP veikimas nukreiptas prieš elektros įrangą: kai virš pastato praskrieja raketa, visi jame veikiantys kompiuteriai ir kita elektroninė technika išjungiama. Kad ir ką reikštų frazė „geroji“ raketa, panašu, kad naujasis „Boeing“ kūrinys tokio epiteto išties nusipelno: užuot į dulkes sumalęs taikinį ir visa kas gyva ir negyva aplink jį, šis ginklas veikia kur kas diskretiškiau – tiesiog paralyžiuoja pasirinkto pastato komunikacijas.

Praėjusią savaitę „Boeing“ inžinieriai raketą CHAMP („Counter-electronics High-powered Advanced Missile Project-“ – „Pažangios kontrelektroninės raketos projektas“) išbandė virš Jutos dykumose (JAV) stovinčių pastatų. Pirmojo testo metu raketa prašvilpė virš dviaukščio pastato ir paskleidė mikrobangų spinduliuotę. Rezultatas – išjungta visa patalpa kompiuterių. Bandymas buvo filmuojamas. Vienos valandos trukmės testo metu kontrelektroninės raketos praskriejo pro dar 6 pastatus.

Bene pažangiausias dalykas kalbant apie šį raketinį ginklą yra tas, jog jis, užuot žudęs žmones, paralyžiuoja priešo komunikacines sistemas. Tiesa, tai dar nereiškia, jog tiesioginiai mūšiai baigsis, vos tik karinėje pramonėje masiškai bus pradėtos gaminti kontrelektroninės raketos CHAMP.

„Ši technologija žymi naują modernios ginkluotės erą, – spaudos pranešime pažymi CHAMP programos vadybininkas Keitas Koulmanas (Keith Coleman). – Netolimoje ateityje ši technologija galbūt bus naudojama siekiant sunaikinti priešo duomenų bazes ir elektronines sistemas dar iki to momento, kai į mūšio lauką atvyks pirmieji kariai.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VGTU lankėsi „Boeing“ mokslinių tyrimų centrų komitetas

Spalio 2 dieną VGTU lankėsi svečiai iš aviacijos kompanijos „Boeing“ padalinio „Jeppesen“. Ši įmonė, atliekanti aviacijos srities mokslinius tyrimus bei projektus, šiuo metu ieško naujų partnerių Baltijos šalyse, o tarp jų ir Lietuvoje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »