Britanijos monarchijoje – nauji vėjai

Publikuota: 2009 m. kovo 31 d. antradienis

Didžiosios Britanijos Karalienės Elžbietos II – sios ir Edinburgo hercogo princo Filipo sutikimo ceremonija Vilniaus tarptautiniame oro uoste.
Karališkoji šeima Britanijoje ir valdantieji šalies sluoksniai nutarė įsileisti į ilgus šimtmečius tradicija buvusį tapimą Britanijos valdovais naujų vėjų. Kaip praneša monarchų atstovai, ketinama leisti karaliais tapti ir tiems karališkiesiems atstovams, kurie turi sukūrę šeimas su katalikais. Ir visai nesvarbu, kokios lyties paveldėtojas yra. Iki šiol tai buvo neįmanoma.

Pagaliau galima tikėtis, jog diskriminacija karališkojoje šeimoje baigsis.

Dar anksčiau viešėdamas Brazilijoje britų premjeras Gordonas Brownas teigė, jog „atėjo laikas spręsti klausimus, susijusius su likusiųjų karališkųjų asmenų sosto paveldėjimo problema. Tiesiog reikia permainų. Tai ne šiaip sau paprastų klausimų nagrinėjimas. Manau, jog žmonės, gyvenantys XXI-ajame amžiuje neturi būti diskriminuojami nei vienoje srityje.“

Taisyklės, kurios nustato, kaip tampama karaliumi arba karaliene yra išleistos dar 1701-aisiais metais. Anot šio Paveldėjimo akto, karališkosios šeimos narys netenka teisės į sostą, jei sukuria šeimą su kataliku arba iš anglikono atsiverčia į kitą religiją.

Maža to, vyriškosios giminės palikuonys turi pirmenybę paveldint sostą. Tai yra, jei dabartinė karalienė Elizabeth II būtų turėjusi jaunesnį brolį, jis ir būtų tapęs karaliumi, palikęs vyresniąją sesutę be karūnos po to, kai 1952-aisiais mirė buvęs karalius Jurgis VI.

Svarbu nepamiršti, jog formaliai Britanijos karalius yra dar penkiolikos valstybių monarchas, taigi karalių skyrimo tvarka yra ne tik Britanijos vidaus reikalas. Tai tarptautinio sprendimo reikalaujanti problema.

Jei Paveldėjimo aktas bus pakeistas pagal siūlomas naujoves, tuomet princesė Anna – jaunesnioji Princo Charles’o sesuo, taps ketvirtąja kandidate užimti sostą (po paties Charles’o ir dviejų jo sūnų) aplenkusi du savo jaunesniuosius brolius.

Ši nauja tvarka padėtų tapti taip visų laukiamam princui Williamui tapti karaliumi, nes jei vis dar galios senieji įstatymai, jis prarastų teisę į sostą vos vedęs katalikę, kas, visai tikėtina, greitu metu gali nutikti.

Kai kurie monarchų atstovai tvirtai laikos savo žmogiškųjų principų ir nepaiso jokių karališkų taisyklių. Štai, pavyzdžiui, karalienės Elizabeht II pusbrolis priklauso nedaugeliui karališkosios šeimos narių, kurie savo noru atsisakė paveldėjimo teisių, idant galėtų tuoktis su kitų religijų atstovais.

Kaip rodo visuomenės apklausa, net 80 procentų britų palaiko naujas „karalių skyrimo tvarkos“ taisykles.

Apklaustieji britai ne tik kad pritaria naujoms karalių „skyrimo taisyklėms“, bet taip pat pageidauja, kad po dabartinės karalienės mirties niekas valdyme pernelyg nesikeistų – žmonės nori, kad Britanija ir toliau liktų konstitucine monarchija.

 


 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Peloton“ sukūrė dviratį-treniruoklį su operacine sistema „Android“

„Peloton“ į dviratį-treniruoklį integravo 21,5 colio įstrižainės ekraną ir operacinę sistemą „Android“. skaityti »

Bus galima įsigyti ir auksinį „HTC One“

„GoldGenie“ išleido ekskliuzyvinius išmaniojo telefono „HTC One“ modelius aukso, rožinio aukso ar platinos korpusu. skaityti »

6 būdai, kaip žaidimai gali padėti užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūrą

Internete vis daugėja straipsnių kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti spręsti įvairias sveikatos problemas. Pateikiame trumpą apžvalgą, ką kartu gali nuveikti žaidimų industrija ir sveikatos priežiūros institucijos. skaityti »

„SimCity“ – žaidimas, galintis įkvėpti jaunuosius inžinierius ir miestų planuotojus

„SimCity“ – miesto planavimo žaidimas, kuris šiuo metu naudojamas kaip švietimo forma, „SimCity EDU“. Žaidimas gali suteikti žinių iš įvairių sričių, pavyzdžiui, ekonomikos, miestų planavimo ir net aplinkos apsaugos tyrimų. „SimCity EDU“ tikslas – įtraukti šį žaidimą į mokyklų klases, kur moksleiviai galėtų mokytis įvairių dalykų dirbdami darbą kartu, o mokytojai galėtų kurti išsamias programas, kurios būtų susietos su mokymo programa. skaityti »

Gandas: „iOS 7“ turės „LinkedIn“ integraciją

Operacinės sistemos mobiliems įrenginiams „iOS 7“ bandomojoje versijoje rastas programinis kodas rodo, jog „Apple“ gali naujausioje „iOS“ versijoje, kuri pasirodys rudenį, įdiegti populiaraus socialinio tinklo „LinkedIn“ sąsają. skaityti »

„Mercedes“ kuria nuo avarijų apsaugotą automobilį

Šių metų pabaigoje kompanija „Daimler“ pradės į savo „Mercedes-Benz“ automobilius diegti sistemą „Car-to-X“, kuri leis mašinoms „bendrauti“ vienoms su kita ir kitais kelių infrastruktūros objektais. skaityti »

Robotas „Hubo 2“ išmoko „Gangnam Style“ šokį

Pietų Korėjo mokslininkai sukūrė robotą, kurį galima išmokyti atlikti šokių judesius. Jo repertuare – ir raitelio judesius primenantis šokis pagal garsųjį hitą „Gangnam Style“, išgarsinusį Pietų Korėjos dainininką Psy. skaityti »

Rihannos kanalas tapo populiariausias „YouTube“

Dainininkės Rihannos kanalas tapo populiariausias „YouTube“ – birželio 18 dieną ji aplenkė buvusį lyderį Justiną Bieberį. skaityti »

Mokslininkai išmoko kurti patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis

Lozanos federalinės politechnikos mokyklos Audiovizualinių komunikacijų laboratorijos darbuotojai sukūrė technologiją, leidžiančią kurti virtualius patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis. skaityti »

Anglų kalbos žodyne – nauja „tweet“ reikšmė

Oksfordo anglų kalbos žodyno (angl. Oxford English Dictionary) sudarytojai pranešė, kad nuo šiol žodis „tweet“ turės naują reikšmę, susijusią su socialiniu tinklu „Twitter“. skaityti »