Britų istoriką demaskavo klastojus II-o pasaulinio karo dokumentus

Publikuota: 2008 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Vokas
Didžiojoje Britanijoje baigtas policijos tyrimas, kurio metu Nacionaliniame archyve aptikti suklastoti dokumentai. Kaip sekmadienį rašo dienraštis „The Times“, padirbtais pripažinti 29 II-ojo pasaulinio karo laikų dokumentai.

Visi jie buvo rasti trylikoje skirtingų aplankų.

Šiuose dokumentuose kalbama apie ryšius su naciais, kuriuos esą turėjo Vindzoro hercogas (iki sosto atsisakymo – karalius Edvardas VIII), karalienės Elžbietos dėdė. Viename iš aplankų buvo rastas hercogo laiškas A. Hitleriui, prasidedantis žodžiais „Dear Mr Hitler“.

Tyrimo metu nustatyta, kad visi suklastoti dokumentai buvo panaudoti trijose istoriko Martino Alleno knygose. Archyvo atstovai sako, kad remdamasis šiais dokumentais, istorikas paskelbė kelis sensacingus atradimus. Jis tvirtino, kad Vindzoro hercogas, perdavęs slaptus duomenis, padėjo naciams okupuoti Prancūziją, taip pat kad SS reichsfiureris H. Himmleris buvo nužudytas britų agentų Vinstonui Čerčiliui įsakius (oficiali versija teigia, kad H. Himmleris nusižudė).

Abejones dėl dokumentų patikimumo sukėlė prieš aštuonerius metus parašyta M. Alleno knyga apie Vindzoro hercogą. Dokumentai, kuriuos knygoje citavo istorikas, buvo paimti iš archyvo ir perduoti ekspertams. Jie nustatė, kad dokumentai parašyti vėliau, nei datuoti.

Remiantis tyrimo ir ekspertizės rezultatais Karališkoji prokuratūra nusprendė, kad ginčytinus dokumentus suklastojo pats M. Allenas, bet, atsižvelgus į mokslininko sveikatą, buvo nuspręsta netraukti jo baudžiamojon atsakomybėn.

Dienraštis rašo, kad toks prokuratūros sprendimas papiktino daugelį mokslininkų, kurie bandymus iškraipyti istoriją vadina rimtu nusikaltimu.

Šaltinis: Balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »