Britų istoriką demaskavo klastojus II-o pasaulinio karo dokumentus

Publikuota: 2008 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Vokas
Didžiojoje Britanijoje baigtas policijos tyrimas, kurio metu Nacionaliniame archyve aptikti suklastoti dokumentai. Kaip sekmadienį rašo dienraštis „The Times“, padirbtais pripažinti 29 II-ojo pasaulinio karo laikų dokumentai.

Visi jie buvo rasti trylikoje skirtingų aplankų.

Šiuose dokumentuose kalbama apie ryšius su naciais, kuriuos esą turėjo Vindzoro hercogas (iki sosto atsisakymo – karalius Edvardas VIII), karalienės Elžbietos dėdė. Viename iš aplankų buvo rastas hercogo laiškas A. Hitleriui, prasidedantis žodžiais „Dear Mr Hitler“.

Tyrimo metu nustatyta, kad visi suklastoti dokumentai buvo panaudoti trijose istoriko Martino Alleno knygose. Archyvo atstovai sako, kad remdamasis šiais dokumentais, istorikas paskelbė kelis sensacingus atradimus. Jis tvirtino, kad Vindzoro hercogas, perdavęs slaptus duomenis, padėjo naciams okupuoti Prancūziją, taip pat kad SS reichsfiureris H. Himmleris buvo nužudytas britų agentų Vinstonui Čerčiliui įsakius (oficiali versija teigia, kad H. Himmleris nusižudė).

Abejones dėl dokumentų patikimumo sukėlė prieš aštuonerius metus parašyta M. Alleno knyga apie Vindzoro hercogą. Dokumentai, kuriuos knygoje citavo istorikas, buvo paimti iš archyvo ir perduoti ekspertams. Jie nustatė, kad dokumentai parašyti vėliau, nei datuoti.

Remiantis tyrimo ir ekspertizės rezultatais Karališkoji prokuratūra nusprendė, kad ginčytinus dokumentus suklastojo pats M. Allenas, bet, atsižvelgus į mokslininko sveikatą, buvo nuspręsta netraukti jo baudžiamojon atsakomybėn.

Dienraštis rašo, kad toks prokuratūros sprendimas papiktino daugelį mokslininkų, kurie bandymus iškraipyti istoriją vadina rimtu nusikaltimu.

Šaltinis: Balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »