Britų istoriką demaskavo klastojus II-o pasaulinio karo dokumentus

Publikuota: 2008 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Vokas
Didžiojoje Britanijoje baigtas policijos tyrimas, kurio metu Nacionaliniame archyve aptikti suklastoti dokumentai. Kaip sekmadienį rašo dienraštis „The Times“, padirbtais pripažinti 29 II-ojo pasaulinio karo laikų dokumentai.

Visi jie buvo rasti trylikoje skirtingų aplankų.

Šiuose dokumentuose kalbama apie ryšius su naciais, kuriuos esą turėjo Vindzoro hercogas (iki sosto atsisakymo – karalius Edvardas VIII), karalienės Elžbietos dėdė. Viename iš aplankų buvo rastas hercogo laiškas A. Hitleriui, prasidedantis žodžiais „Dear Mr Hitler“.

Tyrimo metu nustatyta, kad visi suklastoti dokumentai buvo panaudoti trijose istoriko Martino Alleno knygose. Archyvo atstovai sako, kad remdamasis šiais dokumentais, istorikas paskelbė kelis sensacingus atradimus. Jis tvirtino, kad Vindzoro hercogas, perdavęs slaptus duomenis, padėjo naciams okupuoti Prancūziją, taip pat kad SS reichsfiureris H. Himmleris buvo nužudytas britų agentų Vinstonui Čerčiliui įsakius (oficiali versija teigia, kad H. Himmleris nusižudė).

Abejones dėl dokumentų patikimumo sukėlė prieš aštuonerius metus parašyta M. Alleno knyga apie Vindzoro hercogą. Dokumentai, kuriuos knygoje citavo istorikas, buvo paimti iš archyvo ir perduoti ekspertams. Jie nustatė, kad dokumentai parašyti vėliau, nei datuoti.

Remiantis tyrimo ir ekspertizės rezultatais Karališkoji prokuratūra nusprendė, kad ginčytinus dokumentus suklastojo pats M. Allenas, bet, atsižvelgus į mokslininko sveikatą, buvo nuspręsta netraukti jo baudžiamojon atsakomybėn.

Dienraštis rašo, kad toks prokuratūros sprendimas papiktino daugelį mokslininkų, kurie bandymus iškraipyti istoriją vadina rimtu nusikaltimu.

Šaltinis: Balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »