Buitiniai robotai užkariauja namus

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 23 d. antradienis

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. Žinoma, ne žmogaus pavidalo robotai iš fantastinio filmo, o buitiniai robotai. Nešvarius drabužius išskalbia skalbyklė, sudėtingą matematikos uždavinį išsprendžia kompiuteris, o susikaupusią indų krūvą išplauna indaplovė. O juk visai neseniai tai buvo žmogaus rankų darbo reikalaujančios veiklos. Tuo tarpu dulkių siurbliai – robotai daugeliui mūsų vis dar skamba paslaptingai ir futuristiškai.

Tačiau, „Topo centro“ viešųjų ryšių atstovės Linos Mažeikienės teigimu, dulkių siurbliai robotai yra pakankamai populiarūs. Jų pardavimai sudaro ~ 7-8 proc. visų dulkių siurblių pardavimų. Pardavimai išlieka pakankamai stabilūs, nes ši dulkių siurblių kategorija turi savo pirkėjų auditoriją. Pirkėjai mėgsta šiuos dulkių siurblius dėl jų teikiamo komforto, nes fizinį žmogaus darbą atlieka pakankamai mažas prietaisas, o „sutaupytą“ laiką galima skirti sau maloniai veiklai.

Pasak „Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovo Miroslavo Ramanavičius, šiuolaikinės technologijos sukurtos taip, kad jos vartotojui palengvintų gyvenimą. Robotuose yra įdiegti specialūs jutikliai, kurie padeda atpažinti ir suvokti aplinką. „Daugelis žmonių baiminasi, kad robotas įstrigs tarp baldų ar neaplenks kelyje pasitaikiusių kliūčių. Tačiau robotų korpusuose yra integruota kamera, kuri fotografuoja patalpas ir išsaugo nuotraukas savo atmintyje. Jų dėka robotas sudaro žemėlapį, kuris padeda lengvai orientuotis aplinkoje ir išvalyti visą patalpą. Kai robotui nebepakanka akumuliatoriaus energijos, jis grįžta į bazinę vietą, pasikrauna, o pasikrovęs važiuoja į tą vietą, kurioje baigė valyti. 60 kv.m. buto išvalymui robotui pakanka vieno pakrovimo“.

„Užprogramavus siurblio veikimo laiką ir vartotojui išėjus į darbą, nustatytu laiku robotas įsijungs, išvalys namus ir pats grįš į savo vietą. Siurbliai taip pat turi dulkių sensorių, kuris fiksuoja dulkių kiekį. Tas vietas, kuriose dulkių yra daugiau, robotas valo ilgiau. Taip pat galima pasirinkti, kad siurblys tvarkytų visą butą arba tik pasirinktas zonas, pavyzdžiui, tam tikru spinduliu aplink išpiltą cukrų“, – sakė M. Ramanavičius.

Ši ir kitos funkcijos skatina dulkių siurblių – robotų populiarumą. Šeimos konsultavimo psichologo ir psichoterapeuto, Mykolo Romerio universiteto profesoriaus G. Navaičio nuomone, mūsų gyvenime robotų atsiranda ir atsiras vis daugiau. Pasak psichologo, priešintis technologiniam progresui nėra prasmės.

„XVII amžiuje buvo sakančių, kad nėra reikalo visus žmones išmokyti rašyti, nes vaikinai padirbinės vekselius, o merginos rašys meilės laiškus. Tuo tarpu mūsų dienomis, žmonių, gyvenančių be automobilio, telefono ar skalbyklės yra nedaug. Todėl tai yra tik laiko klausimas, kada tobulesnė technika bus naudojama tų, kurie šiandien abejoja, ar jai reikia leisti pinigus“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Buitinės technikos kaina lietuviams nesvarbi

Rinkdamiesi naują buitinę techniką lietuviai atsižvelgia į keletą veiksnių. Tačiau neseniai kompanijos „Samsung“ atlikto tyrimo „Living Smart“ duomenys nustebino – kaina jiems toli gražu nėra pagrindinis faktorius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »