Buvusi „Renault“ sala-gamykla Paryžiuje atgims „žaliu“ veidu

Publikuota: 2011 m. gruodžio 12 d. pirmadienis

Paryžiaus priemiestyje esanti sala kadaise priklausė automobilių gamintojui „Renault“. 1992 m. kompanija persikėlė kitur, o sala ir aplinkinės jai priklaususios teritorijos liko apleistos. Dar 1997 m. architektams kilo idėja reformuoti šį „vaiduoklį“, bet rimtų darbų imtasi tik dabar.

74-iuose, kompanijai priklaususiuose, hektaruose planuojama įrengti 0,5 mln. kv. m gyvenamojo ploto (trečdalis - mažas pajamas uždirbantiems gyventojams), 0,25 mln. kv. m biurų ploto ir tiek pat parduotuvėms ir viešosioms erdvėms.

Naujasis rajonas remsis „ekokaimynystės“ principais: vienoje vietoje gyvens skirtingas pajamas uždirbantys gyventojai, teritorija bus planuojama teikiant pirmenybę viešajam transportui, o ne automobiliams, planuojama įrengti daug takų pėstiesiems ir dviratininkams bei dideles žaliąsias erdves.

Didžiausias dėmesys salai

Šios „revoliucijos“ centre – Ile Seguin sala. Joje planuojama įrengti didelį menų centrą, kino teatrą, restoranus, viešbutį ir mokyklą, o tarp visų statytinių turės būti žaliosios erdvės. Planuotojų teigimu, sala naudos 100 proc. energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Statybas rengiamasi pradėti kitąmet, o pabaigti 2017 m. Paryžiaus valdžios atstovai jau dabar planus vadina pavyzdžiu visiems ateityje.

Spėjama, kad didžiausi sunkumai iškils tuomet kai projektas bus baigtas. Naujasis rajonas bus daugiau nei 8 km nuo Paryžiaus centro, todėl pritraukti čia „veiksmą“ gali būti sudėtinga. Architektai deda visas viltis į ai, kad iki statybų pabaigos padaugės žmonių pavargusių nuo miesto triukšmo, bet negalinčio jo palikti. Toks rajonas turėtų padėti jiems išspręsti vidinius prieštaravimus.

Šaltinis: grynas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„E. Leclerc“ ir „Renault“ žengė dar vieną žingsnį visiems prieinamo elektrinio mobilumo link

„Renault“ ir „E. Leclerc“ įtvirtino savo pasiryžimą vykdyti tvarią plėtrą bei skatinti elektrinį mobilumą Prancūzijoje ir įkūrė „Z.E. Club des 50“ klubą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »