CeBit 2012: Trimatė animacija - visiems

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

Trimačiai filmai, kaip „Žaislų istorija“ ar „Transformeriai“, buvo kuriami, naudojant ne tik ypač galingus kompiuterius, bet ir skiriant labai daug specialistų, kuriančių filmo objektus ir ir priverčiančių juos judėti, darbo laiko. Tačiau dabar Makso Planko informatikos instituto darbuotojai paskelbė sukūrę programinę įrangą, kuri leis daug paprasčiau ir greičiau kurti tokius filmus. Ši programa demonstuojama CeBit 2012 parodoje, vykstančioje kovo 6–10 dienomis.

Makso Planko mokslininkai pirmieji pasaulyje sukūrė du naujus metodus, ne tik gerokai sutrumpinančius šių dviejų pagrindinių trimatės animacijos etapų - pačių objektų ir jų judėjimo kūrimo procesą, bet ir žymiai juos supaprastinančius. Ši programinė įranga gali panaudoti jau sukurtus trimačius objektus iš „Google Warehouse“, „Dosch Design“ ar „Turbosquid“ duomenų bazių, iš kurių nemokamai arba už nedidelį mokestį galima juos atsisiųsti bei pakeisti pagal savo poreikius.

O tuomet į darbą įsitraukia programos algoritmas – jis išskaido objektus į sudėtines dalis, tačiau prisimena, kaip jos buvo sujungtos. O vartotojas gali pasirinkti dviejų skirtingų objektų dalis ir iš jų „sumeistrauti“ naują trimatį objektą, o po to - jo „skeletui“ nurodyti sąnarių vietas ir galimus judesius, ir taip sukurti sklandžią animaciją. Makso Planko informatikos instituto tyrėjų teigimu, šia programa galės naudotis ir visai nepatyrę vartotojai.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Hanoveryje baigėsi „CeBIT 2012“

Kovo 6–10 dienomis Hanoveryje (Vokietijoje) vyko vienas didžiausių IT bei skaitmeninės ir telekomunikacijų pramonės renginys „CeBIT 2012“, po vienu stogu subūręs rimčiausius šios srities verslininkus iš viso pasaulio. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »