Čingischanui padėjo geras oras

Publikuota: 2012 m. liepos 25 d. trečiadienis

Mokslininkai išsiaiškino, kad karinė Čingischano sėkmė, be kitų dalykų, susijusi ir su klimatu, interviu „LiveScience“ sakė viena iš tyrimų autorių Amy Hessle.

Pagal vieną iš ankstesnių hipotezių, užsitęsusios sausros ir gyvulių pašaro trūkumas paskatino mongolus veržtis į kaimynų teritoriją. Mokslininkai išsiaiškino, kas viskas buvo atvirkščiai.

A. Hessle pasakojo, kad iš pradžių ją kartu su kitais mokslininkais pakvietė į Mongoliją tyrinėti regiono klimato istoriją. Ypač mokslininkai turėjo išsiaiškinti tarpusavio ryšį tarp gaisrų ir globalinio atšilimo.

Mokslininkams pavyko rasti palei lavos srautus susidariusį dykumų rajoną, primenantį „tipinius amerikiečių Laukinius Vakarus“. Anot A. Hessle, panašiose sausringose teritorijose medžiai auga gana ilgai, o ir po to suyra tik per ilgą laiką. Mokslininkams pavyko aptikti senovės medienos liekanų.

A. Hessle žodžiais tariant, jiems labai pasisekė – rasti fragmentai leido atkurti informaciją apie to laiko, kai kūrėsi Mongolų imperija, oro sąlygas. Pasirodo, priešingai nei manyta iki šiol, Čingischano užkariavimų laikais oras buvo geras.

Mokslininkai kalba, kad palankios oro sąlygos greičiausiai padėjo užkariauti kaimynus – mongolų žirgams reikėjo milžiniško kiekio žolės. Jei oras būtų buvęs blogas, tai dėl žirgų pašaro stygiaus užkariautojai nebūtų tokie mobilūs.

Čingischanas, arba Didysis chanas, – Mongolų imperijos, didžiausios XIII amžiaus valstybės, įkūrėjas.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lenkijoje išleista kvadratinė moneta

Nacionalinis Lenkijos bankas išleido 35 tūkst. kolekcinių 5 zlotų monetų. Ypatingos jos savo kvadratine forma. Ši moneta sukurta minint Varšuvos monetų rūmų 250 metų jubiliejų. skaityti »

Žmones stebės milžiniška akis

Šveicarai sukūrė skraidyklę „Skye“, primenančią milžinišką akį. Ji sugeba skraidyti minioje tarp žmonių ir jų neužkabinti. skaityti »

Britams bankas svarbesnis už parduotuvę

Trys iš keturių britų norėtų, kad jų rajone būtų banko skyrius. Tai rodo Britanijos banko TSB tyrimas. Taip pat arti namų turėtų būti ir pašto skyrius. skaityti »

Amerikoje sukurta moters išvaizdos robotė

Amerikos bendrovės „Hanson Robotics“ įkūrėjas Davidas Hansonas sukūrė robotą Sofiją, savo išvaizda stulbinančiai panašią į moterį. Robotė netgi gali atkartoti žmogaus mimiką – iki 60 veido išraiškų. skaityti »

Kodėl „Google“ parduoda baisiausių pasaulyje robotų gamintoją?

Susižavėjimą ir pagarbią baimę keliančių robotų gamintojas „Boston Dynamics“ parduodamas. Kodėl „Google“ nebenori ganyti plieninių avių? skaityti »

„Huawei“ ambasadoriumi tapo futbolininkas Lionelis Messis

Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ futbolo klubo puolėjas Lionelis Messis tapo naujuoju „Huawei“ ambasadoriumi. Bendrovės ir penkiskart geriausio pasaulio futbolininko partneryste siekiama skatinti žmones siekti savo tikslų ir svajonių. skaityti »

„Nike“ sukūrė išmaniuosius batus

„Nike“ paskelbė sukūrusi batus, kurie savaime užsiriša juos užmovus ant kojų. skaityti »

Daugiausia milijardierių gyvena JAV

Leidinio „Forbes“ naujausias reitingas rodo, kad daugiausia milijardierių gyvena Niujorke. Šiame mieste gyvena 79 žmonės, kurių turtas siekia apie 364,6 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Italų studentai sukūrė origami išvaizdos elektromobilį

Anot projekto autorių, automobilis ne tik važiuos pats automatiškai, bet ir reaguos į vairuotojo nuotaiką – pagal tai kurs atitinkamą atmosferą. skaityti »

Japonijos banke dirbs robotas Pepperis

Japonijos bankas „Mizuho Bank“ planuoja panaudoti kompanijos IBM technologijas ir įdarbinti savo poskyriuose robotus. skaityti »