Danijoje pasiektas vienos vėjo jėgainės elektros gamybos rekordas

Publikuota: 2014 m. lapkričio 27 d. ketvirtadienis

8 MW galingumo vėjo jėgainė Danijoje pasiekė vienos paros elektros gamybos iš vėjo rekordą. Per 24 valandas „Vestas Offshore Wind“ kompanijos sukurta bandomoji „V-164“ jėgainė pagamino 192 tūkst. kWh elektros.

Rekordas pasiektas atliekant jėgainės bandymus Osterilde, Danijoje esančiame vėjo jėgainių bandymų centre. Šis centras priklauso Danijos technologijų universitetui, kurio mokslininkai ir apskaičiavo jėgainės pagamintos energijos kiekį. Skaičiuojama, kad vidutinis vėjo greitis per parą, kuomet pasiektas rekordas, siekė maždaug 11 m/s.

Rekordą pasiekęs jėgainės prototipas įrengtas 2014 m. sausį.  Kiekvieno „V-164“ jėgainės sparno ilgis siekia 80 metrų – maždaug tiek, kiek 7 iš eilės sustatyti autobusai. Besisukdami sparnai užima 21 142 m2 plotą. Tai yra maždaug 50 krepšinio aikštelių. Osterilde įrengto jėgainės prototipo sparnai pritvirtinti 140 m aukštyje, o besisukdami aukščiausiame taške pasiekia 220 m aukštį.

Kai bus pradėta komercinė tokių jėgainių statyba, jos bus įrengiamos jūrose. Ypač didelis jėgainės galingumas (palyginimui, daugelio dabar Lietuvoje besisukančių jėgainių galingumas siekia 2-2,75 MW) leis viename parke įrengti mažiau jėgainių, taip sumažinant valdymo ir priežiūros kaštus. Skaičiuojama, kad įrengta jūroje, viena tokia jėgainė per parą vidutiniškai pagamins pakankamai elektros, kad aprūpintų 7500 namų ūkių.

„Vestas Offshore Wind“ – bendrai kompanijų „Vestas Wind Systems“ ir „Mitsubishi Heavy Industries“ valdoma bendrovė (abu savininkai turi po 50 proc. bendrovės akcijų). Bendrovė projektuoja, įrengia ir aptarnauja jūrų vėjo jėgaines.

Serijiniu būdu gaminti sparnus tokioms jėgainėms bendrovė ketina pradėti 2015 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »