Dar viena alternatyvios energijos rūšis – povandeninė vibracija

Publikuota: 2009 m. kovo 3 d. antradienis

Vanduo
Norint išgauti tiesioginę energiją iš jūros, galima išnaudoti potvynius arba jūros bangavimą. Tačiau pasirodo, tai ne visos galimybės – egzistuoja dar viena, ir labai egzotiška, povandeninių vibracijų energija.

Neįprasto metodo šalininkai teigia, kad metalinių strypų „tinklai“ gali pačiupti pagal vandenyno ir upių dugną tekančių vandens srovių energiją. Vanduo aplink nuleistus strypus suktųsi verpetais ir priverstų metalą vibruoti.

Su šiuo reiškiniu jau yra susidūrusios vandenyje naftą gręžiančios kompanijos, tačiau jos išleidžia milžiniškas pinigų sumas mažindamos šią vibraciją tam, kad stabilizuotų gręžimo įrangą.

„Visi buvo pasišovę mažinti šią vibraciją. Dabar kai kas susivokia, kad galime daryti priešingai: sustiprinti ir pakinkyti energiją“, – teigia Mičigano (JAV) universiteto naujų technologijų inžinierius Michaelis Bernitsas.

Anksčiau projektuotos vandenynų energijos turbinos reikalavo pastovios ir stiprios srovės, tačiau tai nebūtina M. Bernitsaso išradimui – jis efektyviai gali veikti ir esant kelių mylių per valandą greičiui.

M. Bernitsas teigia, kad vandens energijos kaina yra mažesnė nei saulės ar vėjo. Anot jo, tokia energija būtų galima aprūpinti tūkstančius namų ūkių.

Nors ši technologija pasitvirtino tik laboratorijoje, inžinieriui vis dar būtina surasti tinkamiausias medžiagas, kurios tinkamai veiktų tikroje povandeninėje aplinkoje.

M. Bernitsaso kompanija „Vortex Hydro Energy“ metų pabaigoje planuoja Detroito upėje įrengti automobilio dydžio eksperimentinę turbiną. Kompanijos puslapyje patalpinti keli video siužetai apie dabar atliekamus eksperimentus. Taip pat, ten galima išsamiau sužinoti apie pačią technologiją.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Žmogaus smegenys bus naudojamos biometrijai

Korėjos įmonė kuria biometrijos technologiją, kuri žmogaus atpažinimui naudos kardiogramos ir elektroencefalogramos biosignalus. skaityti »

„Greenstone“ pakabukas – ryšio spragoms panaikinti

„Open Garden“ kuria pakabuką „Greenstone“, kuris galėtų užpildyti ryšio spragas tose vietose, kur telefono ryšys silpnas. skaityti »

„Amazon“ pristatė stebuklingą mygtuką

„Wi-Fi“ ryšiu su namų tinklu susisiejantis mygtukas leidžia vienu paspaudimu į namus užsisakyti norimų prekių. skaityti »

„Microsoft“ perspės apie automobilių spūstis

„Microsoft“ kuria technologiją, kuri leistų nuspėti automobilių spūstis valandą prieš jiems susidarant. skaityti »

Varšuvoje – bankomatai ant ratų

Vienas Lenkijos bankas kartu su taksi bendrove „iTaxi“ ėmėsi plėsti mobiliosios bankininkystės galimybes. Elektromobiliuose „BMW i3“ bankas įrengė bankomatus, kuriuos, naudodamiesi mobiliąja programėle „IdeaBank Money Collection“, gali išsikviesti mažų įmonių atstovai. skaityti »

Japonai sukūrė kiaušinio formos kompiuterio pelę

Japonijos bendrovė „Elecom“, norėdama paįvairinti savo asortimentą ir pasiūlyti savo klientams velykinių dovanų, sukūrė kiaušinio formos kompiuterio peles (angl. Egg Mouse). skaityti »

Naujas lietuvių sumanymas – prijungti visas pasaulio avis prie interneto

„Connect Sheep“ – tai naujas lietuvių kurtas žaidimas apie avių jungimą prie interneto, skirtas „Android“ bei „Apple“ įrenginiams. Pasak žaidimo kūrėjų, naujuoju žaidimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į interneto laisvės problemą. skaityti »

Su virtualiąja nardymo kauke baseinas virs vandenynu

Dėvėdamas virtualiosios realybės kaukę, žmogus gali nardyti baseine ir gėrėtis koraliniais rifais bei margaspalvėmis vandenyno žuvimis, mat šiuos vaizdus jam transliuoja į kaukę įstatomas išmanusis telefonas. skaityti »

Kiek laiko truktų kritimas per Žemę?

Kanadietis fizikos studentas suskaičiavo tikslų kritimo per Žemę laiką: užtruktumėte 38 minutes ir 11 sekundžių. skaityti »

BMW elektromobilyje – techninė integracija su „Apple iPhone“ ir „Watch“

Kaip praneša „Business Insider“, kompanijos „Apple“ ir BMW sėkmingai bendradarbiauja ir kuria naują sistemą, skirtą elektromobiliui „BMW i3“. skaityti »