Dar viena alternatyvios energijos rūšis – povandeninė vibracija

Publikuota: 2009 m. kovo 3 d. antradienis

Vanduo
Norint išgauti tiesioginę energiją iš jūros, galima išnaudoti potvynius arba jūros bangavimą. Tačiau pasirodo, tai ne visos galimybės – egzistuoja dar viena, ir labai egzotiška, povandeninių vibracijų energija.

Neįprasto metodo šalininkai teigia, kad metalinių strypų „tinklai“ gali pačiupti pagal vandenyno ir upių dugną tekančių vandens srovių energiją. Vanduo aplink nuleistus strypus suktųsi verpetais ir priverstų metalą vibruoti.

Su šiuo reiškiniu jau yra susidūrusios vandenyje naftą gręžiančios kompanijos, tačiau jos išleidžia milžiniškas pinigų sumas mažindamos šią vibraciją tam, kad stabilizuotų gręžimo įrangą.

„Visi buvo pasišovę mažinti šią vibraciją. Dabar kai kas susivokia, kad galime daryti priešingai: sustiprinti ir pakinkyti energiją“, – teigia Mičigano (JAV) universiteto naujų technologijų inžinierius Michaelis Bernitsas.

Anksčiau projektuotos vandenynų energijos turbinos reikalavo pastovios ir stiprios srovės, tačiau tai nebūtina M. Bernitsaso išradimui – jis efektyviai gali veikti ir esant kelių mylių per valandą greičiui.

M. Bernitsas teigia, kad vandens energijos kaina yra mažesnė nei saulės ar vėjo. Anot jo, tokia energija būtų galima aprūpinti tūkstančius namų ūkių.

Nors ši technologija pasitvirtino tik laboratorijoje, inžinieriui vis dar būtina surasti tinkamiausias medžiagas, kurios tinkamai veiktų tikroje povandeninėje aplinkoje.

M. Bernitsaso kompanija „Vortex Hydro Energy“ metų pabaigoje planuoja Detroito upėje įrengti automobilio dydžio eksperimentinę turbiną. Kompanijos puslapyje patalpinti keli video siužetai apie dabar atliekamus eksperimentus. Taip pat, ten galima išsamiau sužinoti apie pačią technologiją.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Metalinė suknelė atlaiko 500 tūkst. voltų elektros srovę

Olandų menininkė Anouk Wipprecht pristatė iš metalo pagamintą suknelę, kurią panaudojo pritraukti aukštos įtampos elektros energijai iš dviejų gigantiškų Tesla transformatorių. skaityti »

Skiriamas naujas „Game Insight“ vadovas, kompanija žengia į 3D žaidimų rinką

Augantys žaidimų mėgėjų lūkesčiai visame pasaulyje į 3D žaidimų rinką paskatino žengti vieną pirmaujančių pasaulinių mobiliųjų žaidimų kūrėją „Game Insight“. skaityti »

Itin tikslus vandenilio laikrodis naujos fizikos paieškoms

Itin tikslus, vandenilio molekulių ritmu tiksintis laikrodis galėtų padėti tirti fundamentalias konstantas, ieškant naujos fizikos požymių. skaityti »

Super jėgą suteikiantis kostiumas jau išbandomas praktikoje

Viena didžiausių laivų statybos ir inžinerijos kompanijų „Daewoo“ neseniai išbandė šešis robotinius egzoskeletus, kurie padidina žmogaus jėgą net kelis kartus. skaityti »

Išmanioji skalbimo mašina pagal „Samsung“

Pažangumo etalonu galime laikyti „Samsung Crystal Blue WW10H9600EW“ skalbimo mašiną, kuri buvo pristatyta „Samsung European Forum 2014“ renginio metu ir pagal inovacijas nurungė ne vieną konkurentų skalbyklę. skaityti »

Skaitymas iš virpesių: inžinieriai rado būdą rekonstruoti garsą iš daikto virpėjimo

Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) ir bendrovių „Microsoft“ bei „Adobe“ programuotojai sukūrė išties žadą atimantį algoritmą – jis jūsų išsakytus žodžius atkurs pagal, pavyzdžiui, greta jūsų ant stalo gulinčio bulvių traškučių pakelio virpesius. skaityti »

Dizaineris į elektroninę prekybą žengia su lininiais džinsais

Giedriaus Šarkausko dizaino studijos UAB „Lino kopos“ didžioji pajamų dalis jau daugiau nei 10 metų yra gaunama iš lininių pret-a-porter drabužių eksporto, tai sudaro iki 80% įmonės įplaukų. skaityti »

VGTU studentas sukūrė mobiliuoju telefonu valdomą robotą kamuolį

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kompiuterių inžinerijos bakalauras Egidijus Korablikovas pristatė paties sukurtą robotą kamuolį, kuris valdomas nuotoliniu būdu specialia mobiliojo telefono programėle. skaityti »

Kur ir kada naudojami išmanieji laikrodžiai

Išmanieji laikrodžių populiarumas turėtų augti ir toliau – „Google“ neseniai pristatė „Android Wear“, o „Apple“ jau greitai turėtų parodyti „iWatch“ – po kelių metų išmanieji laikrodžiai bus matomi kasdien. skaityti »

TOP 10: geriausi nešiojamieji kompiuteriai 2014 metų vasarai

Tinklalapio „PCMag.com“ žurnalistai kiekvienais metais išbando šimtus įrenginių, kad galėtų pasiūlyti kiekvienam iš mūsų labiausiai tinkamą nešiojamo kompiuterio modelį. skaityti »