Dar viena alternatyvios energijos rūšis – povandeninė vibracija

Publikuota: 2009 m. kovo 3 d. antradienis

Vanduo
Norint išgauti tiesioginę energiją iš jūros, galima išnaudoti potvynius arba jūros bangavimą. Tačiau pasirodo, tai ne visos galimybės – egzistuoja dar viena, ir labai egzotiška, povandeninių vibracijų energija.

Neįprasto metodo šalininkai teigia, kad metalinių strypų „tinklai“ gali pačiupti pagal vandenyno ir upių dugną tekančių vandens srovių energiją. Vanduo aplink nuleistus strypus suktųsi verpetais ir priverstų metalą vibruoti.

Su šiuo reiškiniu jau yra susidūrusios vandenyje naftą gręžiančios kompanijos, tačiau jos išleidžia milžiniškas pinigų sumas mažindamos šią vibraciją tam, kad stabilizuotų gręžimo įrangą.

„Visi buvo pasišovę mažinti šią vibraciją. Dabar kai kas susivokia, kad galime daryti priešingai: sustiprinti ir pakinkyti energiją“, – teigia Mičigano (JAV) universiteto naujų technologijų inžinierius Michaelis Bernitsas.

Anksčiau projektuotos vandenynų energijos turbinos reikalavo pastovios ir stiprios srovės, tačiau tai nebūtina M. Bernitsaso išradimui – jis efektyviai gali veikti ir esant kelių mylių per valandą greičiui.

M. Bernitsas teigia, kad vandens energijos kaina yra mažesnė nei saulės ar vėjo. Anot jo, tokia energija būtų galima aprūpinti tūkstančius namų ūkių.

Nors ši technologija pasitvirtino tik laboratorijoje, inžinieriui vis dar būtina surasti tinkamiausias medžiagas, kurios tinkamai veiktų tikroje povandeninėje aplinkoje.

M. Bernitsaso kompanija „Vortex Hydro Energy“ metų pabaigoje planuoja Detroito upėje įrengti automobilio dydžio eksperimentinę turbiną. Kompanijos puslapyje patalpinti keli video siužetai apie dabar atliekamus eksperimentus. Taip pat, ten galima išsamiau sužinoti apie pačią technologiją.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kaip veikia savivalda, jaunimas pažins žaidimu

Dažnai girdime nusiskundimus valdžia, per dideliais mokesčiais, prastu viešuoju transportu, tačiau nuo šiandien, šešias dienas dirbdami kartu, dvylika jaunuolių iš Lietuvos ir Lenkijos turės galimybę į šias problemas pažvelgti iš kitos pusės. skaityti »

1877 m. atrastas Marso palydovas Fobas

1877 m. rugpjūčio 18 d. amerikiečių astronomas Asafas Holas atrado Marso palydovą Fobą. Tai įvyko apie 9 val. 14 min. Grinvičo laiku. Tas pats astronomas atrado ir kitą Marso palydovą Deimą. skaityti »

Nauja Tokijo panorama – viena iš didžiausių pasaulio nuotraukų

Fotografų grupė, pasivadinusi „360Cities“, nusprendė padaryti itin tikslias panoramines didžiausių pasaulio miestų nuotraukas. skaityti »

Filmo apie legendinį „Apple“ įkūrėją garso takelyje – mėgstamiausi Steve‘o Jobso muzikos kūriniai

Galbūt jūs skaitote šią žinutę kompiuteryje, kurį sukūrė jis, turėdami kišenėje telefoną, kurį išrado irgi jis. Šį savaitgalį JAV kino teatruose startuoja biografinis filmas „Jobs“, pasakojantis apie išskirtinę asmenybę šių laikų istorijoje. skaityti »

„Protingas“ laikrodis debiutuoja IFA parodoje

Iki šiol visos naujienos, susijusios su „protingų“ laikrodžių kūrimu ir pasirodymu rinkoje, rėmėsi sklandančiais gandais. skaityti »

„Volkswagen“ sukūrė nuosavą socialinį tinklą

„Volkswagen“ kartu su „Google“ išleido mobiliąją taikomąją programą „SmileDrive“, panašią į neseniai interneto milžinės įsigytą sprendimą „Waze“. skaityti »

„PayPal“ įkūrėjas pasiūlė ateities transporto modelį

Garsus milijardierius ir išradėjas Elon Musk – „PayPal“ įkūrėjas ir filmo „Geležinis žmogus“ pagrindinio veikėjo prototipas – publikavo dokumentą, kuriame aprašyti itin greito ateities transporto funkcionavimo principai. skaityti »

Lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė: Hiustonas, Valopo salos, kosmosas

Lietuvišką palydovą „LitSat-1“ į kosmosą gruodžio 8-ąją pakels raketa nešėja „Orbital Cygnum“ iš JAV Valopo salos (Wallops Island). skaityti »

Garsajuostei – 50 metų!

Garsajuostės šiemet švenčia solidų 50 metų jubiliejų. skaityti »

Pietų Korėjoje – nuo kelio įsikraunantis autobusas

Pietų Korėjoje sukurti autobusai, energiją elektromagnetinės indukcijos metodu gaunantys iš kelio dangos. skaityti »