„Daruma-otoshi“ dangoraižių griovimo metodas

Publikuota: 2008 m. liepos 18 d. penktadienis

Japonijos statybų kompanija „Kajima Corporation“ Tokijo mieste esantiems dviems seniems ir naudojimui nebetinkamiems dangoraižiams griauti naudoja novatorišką būdą. Vadinamojo „daruma-otoshi“ metodo esmė – pastatas pradedamas griauti nuo... apačios. Atskirai sugriaunamas žemės paviršiaus lygmenyje esantis aukštas, po to likusi statinio dalis nuleidžiama žemyn. Procesas kartojamas tiek kartų, kiek yra aukštų – iki kol visas pastatas tarsi „prasmenga“ po žeme. Kaip tai padaroma?

Pirmiausia žemutiniame aukšte sumontuojamos laikančiosios kolonos, kurių aukštį kontroliuoja kompiuteris. Tada statybininkų komanda rūpestingai rankiniu būdu išardo ir išgriauna visą aukštą, palikdami pastatą atsirėmusį vien tik į metalinius ramsčius. Po to kolonos lėtai nuleidžiamos, kol kitas aukštas pasiekia žemę. Greta pastatomos naujos mechaninės kolonos, griauna kitą aukštą ir kartoja tai iki kol pašalinami visi 20 pastato aukštų.

Kompanijos teigimu, šis metodas stipriai sumažina griovimo poveikį supančiai aplinkai ir pagreitina visą pastato pašalinimo procesą. „Kajima“ atstovų duomenimis, užduotis atliekama 20% greičiau, medžiagos proceso metu surūšiuojamos ir jas iš karto galima naudoti perdirbimui, be to, į orą patenka mažesnis dulkių ir kitų kenksmingų medžiagų kiekis.

„Daruma-otoshi“ metodas pavadinimą gavo iš japoniško žaidimo, kuriame žaidėjai turi specialiu plaktuku iš kaladėlių kolonos apačios išmušinėti atskiras kaladėles, nesugriaudami viršuje esančios struktūros. Žaidimo video žiūrėkite toliau:

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »