„Daruma-otoshi“ dangoraižių griovimo metodas

Publikuota: 2008 m. liepos 18 d. penktadienis

Japonijos statybų kompanija „Kajima Corporation“ Tokijo mieste esantiems dviems seniems ir naudojimui nebetinkamiems dangoraižiams griauti naudoja novatorišką būdą. Vadinamojo „daruma-otoshi“ metodo esmė – pastatas pradedamas griauti nuo... apačios. Atskirai sugriaunamas žemės paviršiaus lygmenyje esantis aukštas, po to likusi statinio dalis nuleidžiama žemyn. Procesas kartojamas tiek kartų, kiek yra aukštų – iki kol visas pastatas tarsi „prasmenga“ po žeme. Kaip tai padaroma?

Pirmiausia žemutiniame aukšte sumontuojamos laikančiosios kolonos, kurių aukštį kontroliuoja kompiuteris. Tada statybininkų komanda rūpestingai rankiniu būdu išardo ir išgriauna visą aukštą, palikdami pastatą atsirėmusį vien tik į metalinius ramsčius. Po to kolonos lėtai nuleidžiamos, kol kitas aukštas pasiekia žemę. Greta pastatomos naujos mechaninės kolonos, griauna kitą aukštą ir kartoja tai iki kol pašalinami visi 20 pastato aukštų.

Kompanijos teigimu, šis metodas stipriai sumažina griovimo poveikį supančiai aplinkai ir pagreitina visą pastato pašalinimo procesą. „Kajima“ atstovų duomenimis, užduotis atliekama 20% greičiau, medžiagos proceso metu surūšiuojamos ir jas iš karto galima naudoti perdirbimui, be to, į orą patenka mažesnis dulkių ir kitų kenksmingų medžiagų kiekis.

„Daruma-otoshi“ metodas pavadinimą gavo iš japoniško žaidimo, kuriame žaidėjai turi specialiu plaktuku iš kaladėlių kolonos apačios išmušinėti atskiras kaladėles, nesugriaudami viršuje esančios struktūros. Žaidimo video žiūrėkite toliau:

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lenkijoje išleista kvadratinė moneta

Nacionalinis Lenkijos bankas išleido 35 tūkst. kolekcinių 5 zlotų monetų. Ypatingos jos savo kvadratine forma. Ši moneta sukurta minint Varšuvos monetų rūmų 250 metų jubiliejų. skaityti »

Žmones stebės milžiniška akis

Šveicarai sukūrė skraidyklę „Skye“, primenančią milžinišką akį. Ji sugeba skraidyti minioje tarp žmonių ir jų neužkabinti. skaityti »

Britams bankas svarbesnis už parduotuvę

Trys iš keturių britų norėtų, kad jų rajone būtų banko skyrius. Tai rodo Britanijos banko TSB tyrimas. Taip pat arti namų turėtų būti ir pašto skyrius. skaityti »

Amerikoje sukurta moters išvaizdos robotė

Amerikos bendrovės „Hanson Robotics“ įkūrėjas Davidas Hansonas sukūrė robotą Sofiją, savo išvaizda stulbinančiai panašią į moterį. Robotė netgi gali atkartoti žmogaus mimiką – iki 60 veido išraiškų. skaityti »

Kodėl „Google“ parduoda baisiausių pasaulyje robotų gamintoją?

Susižavėjimą ir pagarbią baimę keliančių robotų gamintojas „Boston Dynamics“ parduodamas. Kodėl „Google“ nebenori ganyti plieninių avių? skaityti »

„Huawei“ ambasadoriumi tapo futbolininkas Lionelis Messis

Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ futbolo klubo puolėjas Lionelis Messis tapo naujuoju „Huawei“ ambasadoriumi. Bendrovės ir penkiskart geriausio pasaulio futbolininko partneryste siekiama skatinti žmones siekti savo tikslų ir svajonių. skaityti »

„Nike“ sukūrė išmaniuosius batus

„Nike“ paskelbė sukūrusi batus, kurie savaime užsiriša juos užmovus ant kojų. skaityti »

Daugiausia milijardierių gyvena JAV

Leidinio „Forbes“ naujausias reitingas rodo, kad daugiausia milijardierių gyvena Niujorke. Šiame mieste gyvena 79 žmonės, kurių turtas siekia apie 364,6 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Italų studentai sukūrė origami išvaizdos elektromobilį

Anot projekto autorių, automobilis ne tik važiuos pats automatiškai, bet ir reaguos į vairuotojo nuotaiką – pagal tai kurs atitinkamą atmosferą. skaityti »

Japonijos banke dirbs robotas Pepperis

Japonijos bankas „Mizuho Bank“ planuoja panaudoti kompanijos IBM technologijas ir įdarbinti savo poskyriuose robotus. skaityti »