„Daruma-otoshi“ dangoraižių griovimo metodas

Publikuota: 2008 m. liepos 18 d. penktadienis

Japonijos statybų kompanija „Kajima Corporation“ Tokijo mieste esantiems dviems seniems ir naudojimui nebetinkamiems dangoraižiams griauti naudoja novatorišką būdą. Vadinamojo „daruma-otoshi“ metodo esmė – pastatas pradedamas griauti nuo... apačios. Atskirai sugriaunamas žemės paviršiaus lygmenyje esantis aukštas, po to likusi statinio dalis nuleidžiama žemyn. Procesas kartojamas tiek kartų, kiek yra aukštų – iki kol visas pastatas tarsi „prasmenga“ po žeme. Kaip tai padaroma?

Pirmiausia žemutiniame aukšte sumontuojamos laikančiosios kolonos, kurių aukštį kontroliuoja kompiuteris. Tada statybininkų komanda rūpestingai rankiniu būdu išardo ir išgriauna visą aukštą, palikdami pastatą atsirėmusį vien tik į metalinius ramsčius. Po to kolonos lėtai nuleidžiamos, kol kitas aukštas pasiekia žemę. Greta pastatomos naujos mechaninės kolonos, griauna kitą aukštą ir kartoja tai iki kol pašalinami visi 20 pastato aukštų.

Kompanijos teigimu, šis metodas stipriai sumažina griovimo poveikį supančiai aplinkai ir pagreitina visą pastato pašalinimo procesą. „Kajima“ atstovų duomenimis, užduotis atliekama 20% greičiau, medžiagos proceso metu surūšiuojamos ir jas iš karto galima naudoti perdirbimui, be to, į orą patenka mažesnis dulkių ir kitų kenksmingų medžiagų kiekis.

„Daruma-otoshi“ metodas pavadinimą gavo iš japoniško žaidimo, kuriame žaidėjai turi specialiu plaktuku iš kaladėlių kolonos apačios išmušinėti atskiras kaladėles, nesugriaudami viršuje esančios struktūros. Žaidimo video žiūrėkite toliau:

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »