Dėl turistų keliamos vibracijos Mikelandželo „Dovydas“ gali sugriūti

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 23 d. antradienis

Renesanso genijaus Michelangelo Buonarroti šedevras - Dovydas
Italų meno ekspertai teigia, kad žinoma Mikelandželo statula „Dovydas“ dėl gausaus turistų lankymo gali sugriūti, praneša BBC. Perudžos universiteto mokslininkai perspėja, kad marmuras, iš kurio Renesanso epochos skulptorius sukūrė jaunuolio-kario statulą, yra trapus, o ir dideli skulptūros matmenys neprideda jai tvirtumo.

Mokslininkai baiminasi, kad vibracija, kylanti dėl kasdien tūkstančio turistų lankomos Prancūzijoje esančios „Akademijos galerijos“, gali pakenkti statulai, todėl siūlo izoliuoti ir taip apsaugoti „Dovydą“. Manoma, kad toks statulos „gelbėjimo planas“ kainuotų apie 1 mln. eurų (apie 3,5 mln.litų).

Neseniai aptikta, kad įtrūkimai, kurie buvo restauruoti 500-ųjų „Dovydo“ sukūrimo metinių proga, vėl atsirado. Tuomet daugelis mokslininkų ginčijo restauracijai pasirinktus metodus: daugelis mokslininkų teigė, kad distiliuotas vanduo, kuriuo buvo plaunama statula, paspartins marmuro irimo procesą.

Akimirksniu po sukūrimo išgarsėjusi „Dovydo“ statula vaizduoja milžiną Galijotą nugalėjusį Dovydą. Iš pradžių statula, simbolizavusi tuo metu miesto – valstybės Florencijos stiprybę, stovėjo pagrindinėje aikštėje.

„Dovydas“ yra ne kartą nukentėjęs nuo vandalų. Iškart po „Dovydo“ pristatymo visuomenei, statulą suniokojo įpykusi minia. 1991 m. plaktuku „Dovydo“ statulą bandė sugriauti nestabilios psichikos dailininkas.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »