Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją.

Neįtikėtinai Monblano nuotraukai prireikė 35 val. nuolatinio fotografavimo ir maždaug 70 tūkst. kadrų. Projekto vadovas F. Blenigni sakė, kad įkvėpė šį projektą pats Monblanas.

„Mes tik norėjom jį perteikti tokį, kokį jį mato mūsų akys – nuostabiai gražų ir neapsakomai didingą, – sakė italas. – Buvome drąsus, beprotiški ir ambicingi. Todėl pasiekėme savo. Padarėme gigantišką panoraminę nuotrauką, kurioje matyti kiekviena kalno smulkmena.“

Penkių asmenų komanda Alpėse praleido dvi 2014-ųjų pabaigos savaites. Darbavosi fotografai 3,5 km aukštyje, -10°C šaltyje. Monblanas buvo fotografuojamas fotoaparatais „Canon EF 400 mm f/2.8 II IS“, „Canon 70D DSLR“ ir „Canon Extender 2X III“ su specialiu robotizuotu stovu. Visomis kryptimis iš viso prifotografuota 70 tūkst. kadrų. Bendra fotografavimo trukmė – 35 val.

Projekto autoriai planuoja grįžti į Alpes ir padirbėti su dar dviem analogiško dydžio panoraminėm fotografijom – kalnas būtų fotografuojamas kitais kampais. Šiuos kadrus būtų galima papildyti alpinistų maršrutais, o alpinistai fotografijose galbūt net susirastų ir save.

Ne mažiau įspūdinga ir užfiksuotos medžiagos apdorojimo statistika. 46 terabaitus informacijos fotografai „siuvo“ 2 mėnesius. Jei ši nuotrauka būtų atspausdinta 300 dpi, ji būtų futbolo aikštės dydžio.

4810 m aukščio Monblanas, kurio viršūnėje vėjo gūsiai siekia ir 95 km/val., yra vienas pavojingiausių pasaulio kalnų. Tačiau grėsminga šios viršukalnės reputacija neatbaido iš viso pasaulio plūstančių nuotykių ieškotojų – kasmet įkopti į Monblaną mėgina apie 20 tūkst. alpinistų.

Deja, nemaža dalis nutrūktgalvių iš tokių ekspedicijų grįžta traumuoti, o kasmet Monblanas pasiglemžia po 30-70 aukų.

Monblano panoraminė fotografija pranoko iki šiol rekordine laikytą 2013-ųjų Londono panoraminę fotografiją, kuri yra 45 gigapikseliais mažesnė. Tiesa, NASA turi dar didesnę – 681 gigapikselio fotografiją, tačiau joje įamžintas Mėnulis (jos autorius – zondas LRO, Lunar Reconnaissance Orbiter).

Paklajoti nuotraukoje įamžintais Monblano šlaitais galite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. skaityti »

Kas telefone svarbiausia jaunimui?

Patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jaunam žmogui renkantis naują, tačiau ne patį brangiausią telefoną, dalinosi „Samsung“ rinkodaros koordinatorius Jonas Ožekauskas. skaityti »

Estijoje pristatoma brangiausia pasaulio moneta

Į Estijos sostinę atkeliavo brangiausia pasaulyje moneta – sidabrinis pinigas iš 1794 m. JAV išleistų dolerių partijos. skaityti »

Robotas humanoidas nesupyksta pargriautas

„Boston Dynamics“ pristatė naują roboto humanoido „Atlas“ versiją. Nukritęs robotas sugeba pats savarankiškai atsistoti. skaityti »

Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. skaityti »

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja geriausi pasaulio buriuotojai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis. skaityti »

Automatinės kėdės – tvarkingam biurui

„Nissan“ įgyvendino reklaminę akciją, kurios metu pademonstravo, kaip automatiškai į savo vietas susistato kėdės. skaityti »

Kanadoje įrengti trimetriniai bankomatai krepšininkams

Toronte įrengti bankomatai krepšininkams, kurių ekraną net krepšininkas gali pasiekti tik pašokdamas į viršų. skaityti »

„Microsoft“ kuria virtualų ateities futbolą

„Microsoft“ tikisi išpopuliarinti papildytosios realybės akinius amerikietiškame futbole. skaityti »

„BPS Sberbank“ išleido romantiškas monetas

Baltarusijos bankas „BPS Sberbank“ artėjant šv. Valentino šventei išleido progines sidabrines monetas su kačiukais ir triušiukais. skaityti »