Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją.

Neįtikėtinai Monblano nuotraukai prireikė 35 val. nuolatinio fotografavimo ir maždaug 70 tūkst. kadrų. Projekto vadovas F. Blenigni sakė, kad įkvėpė šį projektą pats Monblanas.

„Mes tik norėjom jį perteikti tokį, kokį jį mato mūsų akys – nuostabiai gražų ir neapsakomai didingą, – sakė italas. – Buvome drąsus, beprotiški ir ambicingi. Todėl pasiekėme savo. Padarėme gigantišką panoraminę nuotrauką, kurioje matyti kiekviena kalno smulkmena.“

Penkių asmenų komanda Alpėse praleido dvi 2014-ųjų pabaigos savaites. Darbavosi fotografai 3,5 km aukštyje, -10°C šaltyje. Monblanas buvo fotografuojamas fotoaparatais „Canon EF 400 mm f/2.8 II IS“, „Canon 70D DSLR“ ir „Canon Extender 2X III“ su specialiu robotizuotu stovu. Visomis kryptimis iš viso prifotografuota 70 tūkst. kadrų. Bendra fotografavimo trukmė – 35 val.

Projekto autoriai planuoja grįžti į Alpes ir padirbėti su dar dviem analogiško dydžio panoraminėm fotografijom – kalnas būtų fotografuojamas kitais kampais. Šiuos kadrus būtų galima papildyti alpinistų maršrutais, o alpinistai fotografijose galbūt net susirastų ir save.

Ne mažiau įspūdinga ir užfiksuotos medžiagos apdorojimo statistika. 46 terabaitus informacijos fotografai „siuvo“ 2 mėnesius. Jei ši nuotrauka būtų atspausdinta 300 dpi, ji būtų futbolo aikštės dydžio.

4810 m aukščio Monblanas, kurio viršūnėje vėjo gūsiai siekia ir 95 km/val., yra vienas pavojingiausių pasaulio kalnų. Tačiau grėsminga šios viršukalnės reputacija neatbaido iš viso pasaulio plūstančių nuotykių ieškotojų – kasmet įkopti į Monblaną mėgina apie 20 tūkst. alpinistų.

Deja, nemaža dalis nutrūktgalvių iš tokių ekspedicijų grįžta traumuoti, o kasmet Monblanas pasiglemžia po 30-70 aukų.

Monblano panoraminė fotografija pranoko iki šiol rekordine laikytą 2013-ųjų Londono panoraminę fotografiją, kuri yra 45 gigapikseliais mažesnė. Tiesa, NASA turi dar didesnę – 681 gigapikselio fotografiją, tačiau joje įamžintas Mėnulis (jos autorius – zondas LRO, Lunar Reconnaissance Orbiter).

Paklajoti nuotraukoje įamžintais Monblano šlaitais galite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »