Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją.

Neįtikėtinai Monblano nuotraukai prireikė 35 val. nuolatinio fotografavimo ir maždaug 70 tūkst. kadrų. Projekto vadovas F. Blenigni sakė, kad įkvėpė šį projektą pats Monblanas.

„Mes tik norėjom jį perteikti tokį, kokį jį mato mūsų akys – nuostabiai gražų ir neapsakomai didingą, – sakė italas. – Buvome drąsus, beprotiški ir ambicingi. Todėl pasiekėme savo. Padarėme gigantišką panoraminę nuotrauką, kurioje matyti kiekviena kalno smulkmena.“

Penkių asmenų komanda Alpėse praleido dvi 2014-ųjų pabaigos savaites. Darbavosi fotografai 3,5 km aukštyje, -10°C šaltyje. Monblanas buvo fotografuojamas fotoaparatais „Canon EF 400 mm f/2.8 II IS“, „Canon 70D DSLR“ ir „Canon Extender 2X III“ su specialiu robotizuotu stovu. Visomis kryptimis iš viso prifotografuota 70 tūkst. kadrų. Bendra fotografavimo trukmė – 35 val.

Projekto autoriai planuoja grįžti į Alpes ir padirbėti su dar dviem analogiško dydžio panoraminėm fotografijom – kalnas būtų fotografuojamas kitais kampais. Šiuos kadrus būtų galima papildyti alpinistų maršrutais, o alpinistai fotografijose galbūt net susirastų ir save.

Ne mažiau įspūdinga ir užfiksuotos medžiagos apdorojimo statistika. 46 terabaitus informacijos fotografai „siuvo“ 2 mėnesius. Jei ši nuotrauka būtų atspausdinta 300 dpi, ji būtų futbolo aikštės dydžio.

4810 m aukščio Monblanas, kurio viršūnėje vėjo gūsiai siekia ir 95 km/val., yra vienas pavojingiausių pasaulio kalnų. Tačiau grėsminga šios viršukalnės reputacija neatbaido iš viso pasaulio plūstančių nuotykių ieškotojų – kasmet įkopti į Monblaną mėgina apie 20 tūkst. alpinistų.

Deja, nemaža dalis nutrūktgalvių iš tokių ekspedicijų grįžta traumuoti, o kasmet Monblanas pasiglemžia po 30-70 aukų.

Monblano panoraminė fotografija pranoko iki šiol rekordine laikytą 2013-ųjų Londono panoraminę fotografiją, kuri yra 45 gigapikseliais mažesnė. Tiesa, NASA turi dar didesnę – 681 gigapikselio fotografiją, tačiau joje įamžintas Mėnulis (jos autorius – zondas LRO, Lunar Reconnaissance Orbiter).

Paklajoti nuotraukoje įamžintais Monblano šlaitais galite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »