Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją.

Neįtikėtinai Monblano nuotraukai prireikė 35 val. nuolatinio fotografavimo ir maždaug 70 tūkst. kadrų. Projekto vadovas F. Blenigni sakė, kad įkvėpė šį projektą pats Monblanas.

„Mes tik norėjom jį perteikti tokį, kokį jį mato mūsų akys – nuostabiai gražų ir neapsakomai didingą, – sakė italas. – Buvome drąsus, beprotiški ir ambicingi. Todėl pasiekėme savo. Padarėme gigantišką panoraminę nuotrauką, kurioje matyti kiekviena kalno smulkmena.“

Penkių asmenų komanda Alpėse praleido dvi 2014-ųjų pabaigos savaites. Darbavosi fotografai 3,5 km aukštyje, -10°C šaltyje. Monblanas buvo fotografuojamas fotoaparatais „Canon EF 400 mm f/2.8 II IS“, „Canon 70D DSLR“ ir „Canon Extender 2X III“ su specialiu robotizuotu stovu. Visomis kryptimis iš viso prifotografuota 70 tūkst. kadrų. Bendra fotografavimo trukmė – 35 val.

Projekto autoriai planuoja grįžti į Alpes ir padirbėti su dar dviem analogiško dydžio panoraminėm fotografijom – kalnas būtų fotografuojamas kitais kampais. Šiuos kadrus būtų galima papildyti alpinistų maršrutais, o alpinistai fotografijose galbūt net susirastų ir save.

Ne mažiau įspūdinga ir užfiksuotos medžiagos apdorojimo statistika. 46 terabaitus informacijos fotografai „siuvo“ 2 mėnesius. Jei ši nuotrauka būtų atspausdinta 300 dpi, ji būtų futbolo aikštės dydžio.

4810 m aukščio Monblanas, kurio viršūnėje vėjo gūsiai siekia ir 95 km/val., yra vienas pavojingiausių pasaulio kalnų. Tačiau grėsminga šios viršukalnės reputacija neatbaido iš viso pasaulio plūstančių nuotykių ieškotojų – kasmet įkopti į Monblaną mėgina apie 20 tūkst. alpinistų.

Deja, nemaža dalis nutrūktgalvių iš tokių ekspedicijų grįžta traumuoti, o kasmet Monblanas pasiglemžia po 30-70 aukų.

Monblano panoraminė fotografija pranoko iki šiol rekordine laikytą 2013-ųjų Londono panoraminę fotografiją, kuri yra 45 gigapikseliais mažesnė. Tiesa, NASA turi dar didesnę – 681 gigapikselio fotografiją, tačiau joje įamžintas Mėnulis (jos autorius – zondas LRO, Lunar Reconnaissance Orbiter).

Paklajoti nuotraukoje įamžintais Monblano šlaitais galite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »