Didžiosios Britanijos karalienė įsigijo didžiausią pasaulyje vėjo turbiną

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 25 d. ketvirtadienis

Anglijos karalienė Elžbieta II
Anglijos karalienė Elžbieta II

Karalienė Elžbieta II su karališkojo iždo „palaiminimu“ pasirašė pirkimo sutartį, pagal kurią bus įsigyta didžiausia pasaulyje vėjo turbina. Pirkinio kaina kol kas neskelbiama, tačiau žinoma, jog tai bus 7.5 megavato galios jėgainė, kurią statys Kalifornijos kompanija „Clipper Windpower of Carpinteria“. Be to, visai realu, jog pirminiame projekte numatyta jėgainės galia bus padidinta iki 10 megavatų.

Karališkais iždas tvarko maždaug 14 milijardų dolerių vertės karališkajai šeimai priklausantį turtą, įskaitant 14 mylių pakrantės jūrų ruožą. Panašu, jog vėjo energetika bus nauja šios institucijos veiklos sritis.

Jei planai pasitvirtins, tokia galia bus maždaug penkis kartus didesnė nei tipinių komercinių šiuo metu veikiančių vėjo jėgainių. Giganto mentės ilgis atitiks dviejų futbolo aikštelių ilgį. Statinys bus maždaug 175 metrų aukštesnis nei žymusis Big Ben'o bokštas Kai kurie žurnalistai jau juokauja, jog jėgainė už pačią karalienę bus aukštesnė maždaug 111 kartų.

Karališkoji turbina per savo tarnavimo laiką leis sutaupyti maždaug du milijonus barelių naftos ir sumažins išmetamo į aplinką anglies dioksido kiekį 724000 tonų. Protoripas bus kompanijos „Clipper Windpower of Carpinteria“ projekto „Britannia Project“ simbolis – šiuo projektu siekiama sukurti naują gigantiškų vėjo jėgainių kartą, kurios būtų statomos giliavandenėse jūrų platformose. Jėgainė turėtų pradėti veikti maždaug 2012 metais, ir jos energijos turėtų pakakti 3700 vidutinių namų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »