Dirbančios moterys Lietuvoje diskriminuojamos

Publikuota: 2007 m. kovo 15 d. ketvirtadienis

Naudojimasis mobiliuoju telefonu

Didžiausios šalyje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ duomenimis, nuomonė apie moterų situaciją darbo rinkoje per praėjusius metus nepagerėjo – 49 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad moterys neturi vienodų galimybių įsidarbinti palyginus su vyrais. Iš visų apklaustų gyventojų taip galvoja 58 proc. moterų ir 38 proc. vyrų.

Trečią kartą Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad bendras gyventojų požiūris dėl lyčių diskriminacijos darbe blogėja: jeigu 2004 metais 42 proc. gyventojų teigė, kad vyrai ir moterys turi vienodas galimybes darbe, 2005 šis rodiklis tesiekė 37 proc., o 2007 metais jis dar sumažėjo – tik 34 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad darbuotojai, nepriklausomai nuo jų lyties, turi vienodas galimybes darbe.

„Visuomenėje požiūris į moteris kaip į diskriminuojamas darbuotojas ir toliau vyrauja. Norisi tikėti, kad 2007-aisiais – Europos lygių galimybių visiems metais – visuomenė, o ypač darbdaviai, atkreips didesnį dėmesį į šią situaciją ir bus sulaukta teigiamų pokyčių darbo rinkoje“ – sakė TNS Gallup Žmogiškųjų išteklių tyrimų departamento vadovė Alma Tamošaitytė.

Kaip pažymi A.Tamošaitytė, apklausoje dalyvavusios moterys jaučiasi labiau diskriminuojamos nei apie tai galvoja vyrai. „Vidutiniškai 21 procentiniu punktu daugiau moterų nei vyrų pastebi, kad moterims nėra užtikrinamos lygiavertės galimybės įsidarbinti, gauti tokį patį atlyginimą ir vienodas darbo sąlygas“, - teigia A.Tamošaitytė.

Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, tam pritaria 63 proc. moterų ir 42 proc. vyrų. Moterų diskriminaciją atlyginimo požiūriu labiausiai jaučia 20-ies – 40–ies metų amžiaus šalies gyventojai, o mažiausiai – jaunimas iki 19 metų.

Tyrimo metu 45 proc. respondentų teigė, kad moterų darbo sąlygos yra blogesnės. Pasak A.Tamošaitytės skaudžiausiai nelygybę darbo rinkoje pajunta vaiko priežiūros atostogose esančios moterys. Septynios iš dešimties šių moterų teigia, kad Lietuvoje moterims nėra sudarytos tokios pat darbo sąlygos kaip vyrams, taip pat daugelis iš jų jaučiasi patiriančios diskriminaciją ir dėl atlyginimo. 

Tyrimą apie diskriminaciją darbo rinkoje „TNS Gallup“ atliko 2007 metų sausio mėnesį, jo metu buvo apklausta per 1000 Lietuvos gyventojų.

Šaltinis: „TNS Gallup“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »