Dirbančios moterys Lietuvoje diskriminuojamos

Publikuota: 2007 m. kovo 15 d. ketvirtadienis

Naudojimasis mobiliuoju telefonu

Didžiausios šalyje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ duomenimis, nuomonė apie moterų situaciją darbo rinkoje per praėjusius metus nepagerėjo – 49 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad moterys neturi vienodų galimybių įsidarbinti palyginus su vyrais. Iš visų apklaustų gyventojų taip galvoja 58 proc. moterų ir 38 proc. vyrų.

Trečią kartą Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad bendras gyventojų požiūris dėl lyčių diskriminacijos darbe blogėja: jeigu 2004 metais 42 proc. gyventojų teigė, kad vyrai ir moterys turi vienodas galimybes darbe, 2005 šis rodiklis tesiekė 37 proc., o 2007 metais jis dar sumažėjo – tik 34 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad darbuotojai, nepriklausomai nuo jų lyties, turi vienodas galimybes darbe.

„Visuomenėje požiūris į moteris kaip į diskriminuojamas darbuotojas ir toliau vyrauja. Norisi tikėti, kad 2007-aisiais – Europos lygių galimybių visiems metais – visuomenė, o ypač darbdaviai, atkreips didesnį dėmesį į šią situaciją ir bus sulaukta teigiamų pokyčių darbo rinkoje“ – sakė TNS Gallup Žmogiškųjų išteklių tyrimų departamento vadovė Alma Tamošaitytė.

Kaip pažymi A.Tamošaitytė, apklausoje dalyvavusios moterys jaučiasi labiau diskriminuojamos nei apie tai galvoja vyrai. „Vidutiniškai 21 procentiniu punktu daugiau moterų nei vyrų pastebi, kad moterims nėra užtikrinamos lygiavertės galimybės įsidarbinti, gauti tokį patį atlyginimą ir vienodas darbo sąlygas“, - teigia A.Tamošaitytė.

Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, tam pritaria 63 proc. moterų ir 42 proc. vyrų. Moterų diskriminaciją atlyginimo požiūriu labiausiai jaučia 20-ies – 40–ies metų amžiaus šalies gyventojai, o mažiausiai – jaunimas iki 19 metų.

Tyrimo metu 45 proc. respondentų teigė, kad moterų darbo sąlygos yra blogesnės. Pasak A.Tamošaitytės skaudžiausiai nelygybę darbo rinkoje pajunta vaiko priežiūros atostogose esančios moterys. Septynios iš dešimties šių moterų teigia, kad Lietuvoje moterims nėra sudarytos tokios pat darbo sąlygos kaip vyrams, taip pat daugelis iš jų jaučiasi patiriančios diskriminaciją ir dėl atlyginimo. 

Tyrimą apie diskriminaciją darbo rinkoje „TNS Gallup“ atliko 2007 metų sausio mėnesį, jo metu buvo apklausta per 1000 Lietuvos gyventojų.

Šaltinis: „TNS Gallup“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »