Dirbančios moterys Lietuvoje diskriminuojamos

Publikuota: 2007 m. kovo 15 d. ketvirtadienis

Naudojimasis mobiliuoju telefonu

Didžiausios šalyje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ duomenimis, nuomonė apie moterų situaciją darbo rinkoje per praėjusius metus nepagerėjo – 49 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad moterys neturi vienodų galimybių įsidarbinti palyginus su vyrais. Iš visų apklaustų gyventojų taip galvoja 58 proc. moterų ir 38 proc. vyrų.

Trečią kartą Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad bendras gyventojų požiūris dėl lyčių diskriminacijos darbe blogėja: jeigu 2004 metais 42 proc. gyventojų teigė, kad vyrai ir moterys turi vienodas galimybes darbe, 2005 šis rodiklis tesiekė 37 proc., o 2007 metais jis dar sumažėjo – tik 34 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad darbuotojai, nepriklausomai nuo jų lyties, turi vienodas galimybes darbe.

„Visuomenėje požiūris į moteris kaip į diskriminuojamas darbuotojas ir toliau vyrauja. Norisi tikėti, kad 2007-aisiais – Europos lygių galimybių visiems metais – visuomenė, o ypač darbdaviai, atkreips didesnį dėmesį į šią situaciją ir bus sulaukta teigiamų pokyčių darbo rinkoje“ – sakė TNS Gallup Žmogiškųjų išteklių tyrimų departamento vadovė Alma Tamošaitytė.

Kaip pažymi A.Tamošaitytė, apklausoje dalyvavusios moterys jaučiasi labiau diskriminuojamos nei apie tai galvoja vyrai. „Vidutiniškai 21 procentiniu punktu daugiau moterų nei vyrų pastebi, kad moterims nėra užtikrinamos lygiavertės galimybės įsidarbinti, gauti tokį patį atlyginimą ir vienodas darbo sąlygas“, - teigia A.Tamošaitytė.

Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, tam pritaria 63 proc. moterų ir 42 proc. vyrų. Moterų diskriminaciją atlyginimo požiūriu labiausiai jaučia 20-ies – 40–ies metų amžiaus šalies gyventojai, o mažiausiai – jaunimas iki 19 metų.

Tyrimo metu 45 proc. respondentų teigė, kad moterų darbo sąlygos yra blogesnės. Pasak A.Tamošaitytės skaudžiausiai nelygybę darbo rinkoje pajunta vaiko priežiūros atostogose esančios moterys. Septynios iš dešimties šių moterų teigia, kad Lietuvoje moterims nėra sudarytos tokios pat darbo sąlygos kaip vyrams, taip pat daugelis iš jų jaučiasi patiriančios diskriminaciją ir dėl atlyginimo. 

Tyrimą apie diskriminaciją darbo rinkoje „TNS Gallup“ atliko 2007 metų sausio mėnesį, jo metu buvo apklausta per 1000 Lietuvos gyventojų.

Šaltinis: „TNS Gallup“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »