Dirbančios moterys Lietuvoje diskriminuojamos

Publikuota: 2007 m. kovo 15 d. ketvirtadienis

Naudojimasis mobiliuoju telefonu

Didžiausios šalyje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ duomenimis, nuomonė apie moterų situaciją darbo rinkoje per praėjusius metus nepagerėjo – 49 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad moterys neturi vienodų galimybių įsidarbinti palyginus su vyrais. Iš visų apklaustų gyventojų taip galvoja 58 proc. moterų ir 38 proc. vyrų.

Trečią kartą Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad bendras gyventojų požiūris dėl lyčių diskriminacijos darbe blogėja: jeigu 2004 metais 42 proc. gyventojų teigė, kad vyrai ir moterys turi vienodas galimybes darbe, 2005 šis rodiklis tesiekė 37 proc., o 2007 metais jis dar sumažėjo – tik 34 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad darbuotojai, nepriklausomai nuo jų lyties, turi vienodas galimybes darbe.

„Visuomenėje požiūris į moteris kaip į diskriminuojamas darbuotojas ir toliau vyrauja. Norisi tikėti, kad 2007-aisiais – Europos lygių galimybių visiems metais – visuomenė, o ypač darbdaviai, atkreips didesnį dėmesį į šią situaciją ir bus sulaukta teigiamų pokyčių darbo rinkoje“ – sakė TNS Gallup Žmogiškųjų išteklių tyrimų departamento vadovė Alma Tamošaitytė.

Kaip pažymi A.Tamošaitytė, apklausoje dalyvavusios moterys jaučiasi labiau diskriminuojamos nei apie tai galvoja vyrai. „Vidutiniškai 21 procentiniu punktu daugiau moterų nei vyrų pastebi, kad moterims nėra užtikrinamos lygiavertės galimybės įsidarbinti, gauti tokį patį atlyginimą ir vienodas darbo sąlygas“, - teigia A.Tamošaitytė.

Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, tam pritaria 63 proc. moterų ir 42 proc. vyrų. Moterų diskriminaciją atlyginimo požiūriu labiausiai jaučia 20-ies – 40–ies metų amžiaus šalies gyventojai, o mažiausiai – jaunimas iki 19 metų.

Tyrimo metu 45 proc. respondentų teigė, kad moterų darbo sąlygos yra blogesnės. Pasak A.Tamošaitytės skaudžiausiai nelygybę darbo rinkoje pajunta vaiko priežiūros atostogose esančios moterys. Septynios iš dešimties šių moterų teigia, kad Lietuvoje moterims nėra sudarytos tokios pat darbo sąlygos kaip vyrams, taip pat daugelis iš jų jaučiasi patiriančios diskriminaciją ir dėl atlyginimo. 

Tyrimą apie diskriminaciją darbo rinkoje „TNS Gallup“ atliko 2007 metų sausio mėnesį, jo metu buvo apklausta per 1000 Lietuvos gyventojų.

Šaltinis: „TNS Gallup“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »