„Disney“ patentuoja išplėstinės realybės pyragus

Publikuota: 2012 m. spalio 10 d. trečiadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Jau žinoma nemažai kūrybingų išplėstinės realybės (angl. augmented reality) panaudojimo atvejų įvairiose gyvenimo srityse. Panašu, jog netrukus matysime išplėstinės realybės įgyvendinimą net ir mūsų maiste. „Disney“ patentuoja išplėstinės realybės pyragus ir kitus maisto produktus, kurie bus vartojami kartu su interaktyviais filmais ir vaizdais. Naudojant projektorių ir judesio daviklius, paprastas gimtadienis gali būti transformuotas į individualią pasaką visiškai interaktyvių fantazijų pasaulyje.

Dauguma patento idėjų yra konceptualios, bet viena jų apibrėžia du pagrindinius metodus, kaip projektuojamas vaizdas ant torto. Naudojamas mažas projektorius, įstatytas į torto viršų, kuris gali laikyti ir rodyti skaitmeninius vaizdus ant pyrago paviršiaus. Rodomas nuotraukų montažas ar vaizdo įrašas, taip pat siūloma pridėti jutiklius, skirtus sąveikauti su projekcija. Tokiu būdu asmuo gali keliauti per virtualią pasaką, padėtą ant torto, ar mojuoti lazdele, kuri išburtų gėles ir stebuklingas dulkes.

Sudėtingesnis išplėstinės realybės variantas - prijungti kompiuterį prie aukštai iškelto projektoriaus, kuris sujungtas kartu su gylio jutikliais ir judesio sekimo davikliais. Tai - interaktyvūs elementai, kurie gali būti įtraukti į plokščią torto ar pyrago paviršių. Teigiama, kad visas skaitmeninis pasaulis gali būti susietas per torto paviršių, net su snieguotais kalnais, kriokliais, ir paslaptingomis kapinėmis, bei daugeliu kitų dalykų. Kiekvienas galės manipuliuoti pasauliu: pakeisti kraštovaizdį arba, naudojant tam tikrus elementus, keisti įvykius (pavyzdžiui, pasodinus medį iš jo išauginti mišką). Galima sekti, reguliuoti skaitmeninį vandens srautą, užpildyti erdves ir pan.

Disney patentas paremtas išplėstinės realybės desertais. Tarp daugelio sąvokų akcentuojama ir skaitmeninė spalvinimo knygelė, nuotolinių valdymo figūrėlių naudojimas, galimybė iš anksto numatyti istoriją. Patentas daugiausiai apibūdina sąvokas, susijusias su pyragais, tačiau pažymi, kad ši technologija galėtų būti taikomi beveik bet kuriam maistui.

Atsižvelgiant į „Disney“ idėjas ir galimybes, nėra sunku įsivaizduoti, kaip dešimtys klasikinių simbolių ir istorijų gali būti atgaivinti ant vaikų gimtadienio torto. Deja, bendrovė neturi jokių viešų pareiškimų dėl šios technologijos, todėl nežinoma, kada pasirodys tokie pyragai ir kokiu mastu. Susipažinus su reikiama įranga, visiškai interaktyvus pyragas, atrodo, gali būti geriausiai naudojamas „Disney“ teminiuose parkuose, bet tortas su integruotu projektoriumi vertinamas kaip dalykas, kurį būtų galima lengvai rasti žaislų parduotuvių lentynose. Bet kokiu atveju, atrodo, kad išplėstinės realybės maistas gali išpopuliarėti vakarėliuose ir kituose renginiuose artimiausioje ateityje.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Disney“ ir „Imangi Studios“ pristatė žaidimą „Temple Run: Oz“

Pasaulyje visiems gerai žinoma kino kompanija „Walt Disney Pictures“ ir žaidimų kūrėja „Imangi Studios“ suvienijo jėgas bendram projektui ir pristatė naują populiaraus žaidimo „Temple Run“ dalį „Temple Run: Oz“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonijos bankas ketina „įdarbinti“ robotus

Japonijos bankas „Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ“ klientus pasitinkančius vadybininkus artimiausiu metu ketina pakeisti robotais. skaityti »

„Microsoft“ siūlo prekybininkams pirkėjų atpažinimo sistemą

Savo tinklaraštyje bendrovė „Microsoft“ pasidalijo mintimis apie parduotuves ir jų pasikeitimus 2015 metais. skaityti »

Veidų atpažinimo technologija – prieigai prie svetainių

Bendrovė „Intel“ sukūrė taikomąją programą „True Key“. Prieigai prie interneto svetainių ar įrenginių ji naudoja veidų atpažinimo technologiją. skaityti »

Išmanusis laikrodis – finansams valdyti

Augant dėvimų išmaniųjų įrenginių populiarumui ir skaičiui, atsiranda ir jiems skirtų specializuotų programų. skaityti »

2015 metai pailgės sekunde dėl atominio ir pasaulinio laikų derinimo

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 sek. pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. skaityti »

KTU mokslininkų plėtojama matematinė rašysenos analizė: kuo skiriasi Obamos ir jūsų rašysena?

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai. skaityti »

Barselonos centre – išmaniosios stotelės

Barselonoje pradėjo veikti aštuonios išmaniosios stotelės. Jose įrengti interaktyvūs ekranai, kurie veikia 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. skaityti »

Mokėjimai širdies ritmu

Kanados pradedančioji įmonė „Bionym“ sukūrė apyrankę, kuri matuoja žmogaus širdies dūžius. skaityti »

BMW, kuris pats suranda vietą ir prisiparkuoja daugiaaukštėje aikštelėje

Las Vegase (JAV) prasidėjusioje „CES 2015“ parodoje Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ pademonstravo naujas automobilių autonominio valdymo galimybes, kurios atvers naują puslapį kelių transporto istorijoje. skaityti »

„Apple“ gavo patentą išmaniajam rašikliui

JAV patentų ir prekių ženklų valdyba išdavė kompanijai „Apple“ patentą išmaniajam elektroniniam rašikliui. skaityti »