Dulkių siurbimas su muzika sudegina daugiau kalorijų

Publikuota: 2009 m. spalio 25 d. sekmadienis

vtv.lt

Dulkių siurblys
Siurbdami dulkes grojant roko muzikai, per valandą sunaudojame 126 kilokalorijomis (kCal) daugiau nei tai darydami be muzikos. Tai reiškia, jog prieš ar po tokios fizinės veiklos be sąžinės graužimo ir nekaupdami riebalų galime sau leisti suvalgyti ketvirtį 100g šokolado plytelės.

Tokius rezultatus gavo švedų mokslininkai, specialioje „Electrolux“ laboratorijoje testuodami įvairių dulkių siurbimo būdų efektyvumą.

Siurbiant dulkes per valandą galima sunaudoti apie 345 kCal, kas prilygsta 2 valandas irkluoti baidarę vidutiniškai 5 km/h greičiu. Tuo tarpu siurbimas su roko muzika pagal kalorijų deginimą prilygsta 2,5 val. važiavimui su dviračiu 8 km/h greičiu.

„Daugelis žmonių, turinčių senesnius siurblius pasakytų, jog siurblio skleidžiamas triukšmas ir roko muzika – prastas derinys. Tačiau šiandien siurblio skleidžiamas garsas gali neviršyti 68 decibelų, kas prilygsta upelio čiurlenimo garsui ir leidžia be trukdžių mėgautis klausoma muzika“, - sako „Electrolux“ dulkių siurblių ir smulkiosios buitinės technikos prekybos vadovas Laurynas Skruibis.

Kiti „Electrolux“ laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, jog labiausiai siurbimui tinka Vilvaldžio ir kita klasikinė muzika, kuri siurbiančiuosius ne tik nuteikia maloniai ir elegantiškai, bet ir padidina siurbimo preciziškumą.

Tyrimas parodė, kad mažiausiai dulkių siurbimui tinka džiazas, kuris siurbėjus slopino, todėl procesas užtrukdavo gerokai ilgiau, ir šokių muzika, kuri, nors ir skatino dalyvius judėti greičiau, tačiau nulėmė prasčiausią valymo rezultatą. Iš visų muzikos stilių mažiausiai  siurbėjo nuotaiką ir darbo rezultatus įtakojo pop muzika.

Tirdami skirtingos muzikos poveikį siurbimo procesui ir siurbėjų nuotaikai, specialistai fiksavo tyrimo dalyvių pulsą, dulkių surinkimo efektyvumą, perbraukimų siurblio antgaliu skaičių, santykį tarp planuojamo ir realaus siurbimo laiko ir bendrą siurbėjo laimės jausmą proceso metu.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »