Dulkių siurbimas su muzika sudegina daugiau kalorijų

Publikuota: 2009 m. spalio 25 d. sekmadienis

vtv.lt

Dulkių siurblys
Siurbdami dulkes grojant roko muzikai, per valandą sunaudojame 126 kilokalorijomis (kCal) daugiau nei tai darydami be muzikos. Tai reiškia, jog prieš ar po tokios fizinės veiklos be sąžinės graužimo ir nekaupdami riebalų galime sau leisti suvalgyti ketvirtį 100g šokolado plytelės.

Tokius rezultatus gavo švedų mokslininkai, specialioje „Electrolux“ laboratorijoje testuodami įvairių dulkių siurbimo būdų efektyvumą.

Siurbiant dulkes per valandą galima sunaudoti apie 345 kCal, kas prilygsta 2 valandas irkluoti baidarę vidutiniškai 5 km/h greičiu. Tuo tarpu siurbimas su roko muzika pagal kalorijų deginimą prilygsta 2,5 val. važiavimui su dviračiu 8 km/h greičiu.

„Daugelis žmonių, turinčių senesnius siurblius pasakytų, jog siurblio skleidžiamas triukšmas ir roko muzika – prastas derinys. Tačiau šiandien siurblio skleidžiamas garsas gali neviršyti 68 decibelų, kas prilygsta upelio čiurlenimo garsui ir leidžia be trukdžių mėgautis klausoma muzika“, - sako „Electrolux“ dulkių siurblių ir smulkiosios buitinės technikos prekybos vadovas Laurynas Skruibis.

Kiti „Electrolux“ laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, jog labiausiai siurbimui tinka Vilvaldžio ir kita klasikinė muzika, kuri siurbiančiuosius ne tik nuteikia maloniai ir elegantiškai, bet ir padidina siurbimo preciziškumą.

Tyrimas parodė, kad mažiausiai dulkių siurbimui tinka džiazas, kuris siurbėjus slopino, todėl procesas užtrukdavo gerokai ilgiau, ir šokių muzika, kuri, nors ir skatino dalyvius judėti greičiau, tačiau nulėmė prasčiausią valymo rezultatą. Iš visų muzikos stilių mažiausiai  siurbėjo nuotaiką ir darbo rezultatus įtakojo pop muzika.

Tirdami skirtingos muzikos poveikį siurbimo procesui ir siurbėjų nuotaikai, specialistai fiksavo tyrimo dalyvių pulsą, dulkių surinkimo efektyvumą, perbraukimų siurblio antgaliu skaičių, santykį tarp planuojamo ir realaus siurbimo laiko ir bendrą siurbėjo laimės jausmą proceso metu.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »