Dulkių siurbimas su muzika sudegina daugiau kalorijų

Publikuota: 2009 m. spalio 25 d. sekmadienis

vtv.lt

Dulkių siurblys
Siurbdami dulkes grojant roko muzikai, per valandą sunaudojame 126 kilokalorijomis (kCal) daugiau nei tai darydami be muzikos. Tai reiškia, jog prieš ar po tokios fizinės veiklos be sąžinės graužimo ir nekaupdami riebalų galime sau leisti suvalgyti ketvirtį 100g šokolado plytelės.

Tokius rezultatus gavo švedų mokslininkai, specialioje „Electrolux“ laboratorijoje testuodami įvairių dulkių siurbimo būdų efektyvumą.

Siurbiant dulkes per valandą galima sunaudoti apie 345 kCal, kas prilygsta 2 valandas irkluoti baidarę vidutiniškai 5 km/h greičiu. Tuo tarpu siurbimas su roko muzika pagal kalorijų deginimą prilygsta 2,5 val. važiavimui su dviračiu 8 km/h greičiu.

„Daugelis žmonių, turinčių senesnius siurblius pasakytų, jog siurblio skleidžiamas triukšmas ir roko muzika – prastas derinys. Tačiau šiandien siurblio skleidžiamas garsas gali neviršyti 68 decibelų, kas prilygsta upelio čiurlenimo garsui ir leidžia be trukdžių mėgautis klausoma muzika“, - sako „Electrolux“ dulkių siurblių ir smulkiosios buitinės technikos prekybos vadovas Laurynas Skruibis.

Kiti „Electrolux“ laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, jog labiausiai siurbimui tinka Vilvaldžio ir kita klasikinė muzika, kuri siurbiančiuosius ne tik nuteikia maloniai ir elegantiškai, bet ir padidina siurbimo preciziškumą.

Tyrimas parodė, kad mažiausiai dulkių siurbimui tinka džiazas, kuris siurbėjus slopino, todėl procesas užtrukdavo gerokai ilgiau, ir šokių muzika, kuri, nors ir skatino dalyvius judėti greičiau, tačiau nulėmė prasčiausią valymo rezultatą. Iš visų muzikos stilių mažiausiai  siurbėjo nuotaiką ir darbo rezultatus įtakojo pop muzika.

Tirdami skirtingos muzikos poveikį siurbimo procesui ir siurbėjų nuotaikai, specialistai fiksavo tyrimo dalyvių pulsą, dulkių surinkimo efektyvumą, perbraukimų siurblio antgaliu skaičių, santykį tarp planuojamo ir realaus siurbimo laiko ir bendrą siurbėjo laimės jausmą proceso metu.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »